۱۰ مورد که بلاگ نویسان نباید انجام دهند

بارها مشاهده کردیم که بلاگ نویسان به ویژه بلاگ نویسان جوان برای شروع، ۱ الی ۲ مطلب ارسال می کنند و سپس با درج تبلیغات، کسب درآمد از بلاگ خود را آغاز می کنند، اما این مورد و دیگر مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم کاملاً اشتباه هستند و بلاگ نویسی مانند زندگی در جامعه دارای قانون هایی است و رعایت نکردن حتی یک مورد از آنها امتیاز جزو خانواده بلاگ نویس ها بودن را سلب می کند.

  1. انتظار موفق شدن در یک شب را نداشته باشیدانتظار نداشته باشید که پس از ارسال ۱ الی ۲ مطلب یا حتی بیشتر در یک شب بتوانید در بلاگ نویسی موفق شوید و از بلاگ خود درآمد کسب کنید. این مورد همیشه و همه جا اتفاق می افتد و یکی از دلایل اصلی شکست بلاگ نویس ها محسوب می شود!
  2. خوانندگان خود را نادیده نگیرید بعضی از بلاگ نویسان پس از ایجاد بلاگ و مدتی برای خوانندگان نوشته های جذاب منتشر کردن شروع به صحبت کردن از خود و چیز هایی که دوست دارند می کنند که این اشتباه بزرگی است زیرا به مرور زمان از تعداد خوانندگانش کاسته می شود.
  3. از محتوای بلاگ های دیگه استفاده نکنید نسخه برداری از محتوای بلاگ های دیگه امری است که هیچ یک از کاربران اینترنت از انجام و مشاهده آن لذت نمی برند و همینطور پس از گذشت مدتی از ارزش محتوای بلاگ شما کاسته می شود و خوانندگان خود را از دست می دهید.
  4. بدون ارتقای بلاگ موفق نخواهید شد بعضی از مردم بر این باورند که بلاگ نویسی همانند انتخاب یک مکان در گوشه ای از خیابان برای فروش اجناس است و تنها باید منتظر ماند تا مشتری ها از راه برسند اما متاسفانه چنین نیست. شما باید برای نوشته های محبوب خود به هر روش قانونی خواننده پیدا کنید و از آنها و دوستانشان دعوت به خواندن نوشته هایتان کنید.
  5. بلاگ نویس بلاگ دیگری نباشید مردم مایلند نوشته های بلاگ نویس محبوب خود را فقط در یک جا بیابند و آنها را بخوانند نه در هر بلاگی که مشترک خوراک آنها هستند نوشته های شما را ببینند.
  6. از بطور منظم بروز کردن بلاگ خود دست بر ندارید گاهی اوقات با بلاگ نویسانی برخورد می کنید که به شما می گویند قصد دارند بلاگ نویس حرفه ای شوند آن هم بدون بروز نکردن هفتگی بلاگشان. اگر چنین بلاگ نویسی را شما مشاهده کردید که موفق بوده شما هم می توانید اینکار را کنید و این مورد را نادیده بگیرید.
  7. بهینه سازی را در بلاگ نویسی فراموش نکنید برای من پیش آمده که از بلاگ نویسی پرسیدم چرا بلاگ خود را بهینه سازی نمی کنید و جواب داد به این دلیل که تکنیک های بهینه سازی را نمی دانم اما حقیقت این است که شما تنبلی می کنید، زیرا نوشته های بسیاری به زبان پارسی و انگلیسی در مورد تکنیک های بهینه سازی برای بلاگ ها منتشر شده است و تنها باید جستجو کنید.
  8. ارتباط با دیگران را فراموش نکنید هرگز قدرت ارتباط با دیگر بلاگ نویس ها را دست کم نگیرید. تلاش کنید با دیگر بلاگ نویسان ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید خواننده نوشته های شما بشوند و برای تشکر، شما هم خواننده خوب نوشته هایشان شوید.
  9. یک لحظه نباشد که به فکر راحتی کاربران نباشید امروزه که تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده و هدف راحتی و آسایش مردم می باشد بلاگ نویس موفق بلاگ نویسی است که به فکر کاربرانش باشد و کار کردن با بلاگش را برای آنها راحت کند.
  10. برای خود دشمن نتراشید بعضی از بلاگ نویس های جوان که برای افزایش ترافیک بلاگشان دست به کارهای ناشایستی چون ارسال هرزنامه می زنند باید بدانند که فقط مدت کوتاهی است که ترافیکشان افزایش پیدا می کند و پس از گذشت مدتی دشمن های بسیاری پیدا می کنند که با خود چنین فکر می کنند که شما ارزش بلاگ نویس بودن را ندارید و به همین دلیل برای شما دردسر می سازند.