ساخت منوی آبشاری

منوی آبشاری از کاربردی ترین ابزاری است که امروزه در وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. منوی آبشاری یک الگوی نمایش لینک است اما در قالبی مشخص و تعریف شده و همانطور که از نامش مشخص است به صورت آبشاری باز و فعال می گردد. این دسته از منوها در عین سادگی بسیار پرکاربرد هستند. با وجود منوهای آبشاری شما می توانید دهها لینک را در فضای کوچکی گنجانده و هر مورد از لینک ها را در صورت لزوم انتخاب و فعال نمایید. وسعت کاربرد منوهای آبشاری گسترده بوده و طراح وب سایت بنا به سلیقه و نیاز خود می تواند از آن استفاده کند.

به کمک ابزار این صفحه به آسانی و بدون نیاز به دانش فنی مربوطه می توانید منوی آبشاری خود را ایجاد کرده و در سایت یا وبلاگ خود استفاده کنید. این ابزار قابلیت ایجاد یک منوی آبشاری با حداکثر ۱۵ منو را دارا می باشد.

قبل از استفاده از این ابزار به چند مورد توجه نمایید:

  • علامت # در فیلد “آدرس وب سایت یا صفحه مقصد” برای زمانیکه از گزینه ای مثل ” انتخاب کنید” استفاده کرده اید ، قابل استفاده می باشد.
  • با استفاده از css و style می توانید اندازه، رنگ و سایر تنظیمات ظاهری منوی خود را تغییر دهید.

افزایش منو به تعداد دلخواه
جهت افزایش تعداد منوها به تعداد مورد نظر خود اصلاحات زیر را در کد بدست آمده انجام دهید:

  • به ازای هر منوی آبشاری جدید، در کد تولید شده، نام form و select را عوض کنید. نام های form و select می بایست یکسان باشند.
  • اگر به بیش از ۱۵ آیتم نیاز داشتید، به ازای هر آیتم جدید کد زیر را اضافه نمایید.
    <option value=”item value”>new item</option>
  • اصلاحات در نامگذاری را به ازای هر منوی آبشاری جدید، در کد زیر اعمال کنید. به عنوان مثال برای منوی آبشاری دوم، به جای menu مقدار menu2 و به جای jump مقدار jump2 را جایگزین نموده و به همین ترتیب برای منوهای بیشتر عمل نمایید.
    location=document.jump.menu.options[document.jump.menu.selectedIndex].value;