ثبت دامین در ابزار وب مستر موتورهای جستجو

پس از طراحی وب سایت یکی از کارهای مهم در جهت حضور موثر در دنیای مجازی معرفی سایت به ابزار وب مستر موتورهای جستجو می باشد. همانطور که می دانید موتورهای جستجو از مهمترین ابزار دسترسی کاربران به یک سایت می باشد. پس لازم است تا آدرس سایت تازه تاسیس خود را به آنها معرفی نموده و از خدمات ارائه شده بهره ببرید. سعی کنید زمانی سایت خود را معرفی نمایید که به مرحله  نهایی و اجرایی رسیده باشد.

ابزار وب مستر دو موتور جستجوی اصلی در اینترنت یعنی Google و bing امکانات بسیار مفید و کاربردی را در اختیار مدیران سایت ها قرار  میدهد. ابزار وب مستر این امکان را می دهد که بسیاری از شاخصه های مربوط به یک وب سایت را کنترل و زیر نظر داشته باشید. مواردی از قبیل: معرفی نقشه سایت ،  موقعیت های جغرافیایی کاربران، کلمات کلیدی مورد استفاده، گزارش های SEO و بسیاری امکانات کاربردی دیگر

امکانات ابزار وب مستر google و bing تقریبا امکانات مشابهی داشته و استفاده از امکانات ارائه شده آنها می تواند به ارتقای وب سایت شما در دنیای مجازی کمک شایانی نماید.

باید توجه داشت تنها معرفی سایت کافی نیست و لازم است مدیر سایت حداقل هفته ای یک بار به  پنل مدیریت سایت خود مراجعه کرده و گزارش های ارائه شده را بررسی نماید.

در ادامه لینک دسترسی به ابزار وب مستر دو موتور جستجوی اصلی آورده شده است.

در هر دو مورد روی دکمه ابزار وب مستر کلیک کرده و پس از لاگین، ابتدا آدرس سایت خود را به طور صحیح وارد نموده و فیلدهای مربوطه را تکمیل نمایید تا پنل مدیریت روی دامین مورد نظرتان ایجاد شود.

در ابزار وب مستر bing با اکانت google خود نیز می توانید وارد شوید.


به روز شده در: ۹۷/۱۱/۲