سازنده شمارنده معکوس

شاید در دنیای واقعی و اینترنت به شمارنده هایی برخورد کرده باشید که در یک بازه زمانی مشخص به صورت کاهشی عمل کرده و مدت زمان باقی مانده به یک رویداد مهم را به مخاطبان خود اطلاع می دهد. مثلا مدت زمان باقی مانده به نوروز، افتتاح یک آموزشگاه یا یک پروژه عمرانی را می توان با استفاده از یک تایمر کاهشی نمایش داد.
ابزار این صفحه به شما امکان می دهد که شمارنده مورد نظر خود را به سادگی بسازید و در سایت یا وبلاگ خود نمایش دهید. به عنوان نمونه اگر قصد دارید مدت زمان باقی مانده به راه اندازی نسخه جدید سایت خود را به بازدیدکنندگان خود اطلاع دهید تنها کافیست زمان پیش بینی شده را به میلادی محاسبه و از طریق این ابزار، تایمر مربوطه را تولید نمایید. این ابزار تنظیمات متنوعی از سال گرفته تا میلی ثانیه را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. کد بدست را می توانید متناسب با سلیقه خود از نظر ظاهری، مانند رنگ بندی ، اندازه و نوع فونت و …تغییر دهید.

راهنمای استفاده
» در این ابزار تاریخ و ساعت انقضا همان زمانی است که تایمر در آن نقطه صفر شده و در واقع زمان رویداد مورد نظر شما می باشد.
» زمان بندی در این ابزار به میلادی می باشد لذا مدت زمان مورد نظر خود را به میلادی وارد نمایید.
» این ابزار بر اساس تاریخ و ساعت سیستم ، شمارنده را تولید می کند لذا قبل از ایجاد شمارنده خود، تاریخ و زمان سیستم خود را چک کرده و در صورت اشتباه بودن اصلاح نمایید.
» واحدهای هر بخش از شمارنده به صورت مفرد و جمع قابل استفاده می باشند و در صورت نیاز می توانید به جای آنها معادل فارسی قرار دهید.
» شمارنده تولید شده به صورت پیش فرض به صورت LTR می باشد در صورتیکه از واحد های فارسی در شمارنده استفاده کردید مطابق کد زیر direction را روی RTL قرار دهید تا از به هم ریختگی شمارنده جلوگیری شود.

<div id="countbox1" style="direction:rtl"></div>

» توجه: جهت استفاده از این ابزار تا بارگذاری کامل صفحه صبر کنید.

» ساخت تایمر معکوس یا کاهشی


جهت خلاصه شدن کد HTML صفحه شما، پس از در یافت کد شمارنده، قسمت جاوا اسکریپت کد (محتوای بین تگ های <script>) را در notepad کپی کرده و با پسوند js ذخیره کنید و در قسمت head صفحه فرا خوانی نمایید.