طراحی قالب سایت و وبلاگ

قالب (Template) چیست؟ قالب یا template به طور کل همان ظاهر سایت شماست. قالب نه تنها رنگ آمیزی سایت شما، بلکه طرح آن را نیز تعیین می کند. تعداد ستون ها، فونت نوشته ها، اندازه کلی وبسایت و نکات دیگر را کنترل می کند. به صورت پیش فرض وردپرس برای شما قالبی در نظر می گیرد که کار خود را بتوانید شروع کنید. همچنین از طریق پیشخوان و یا سایت های مختلف به صدها قالب رایگان دسترسی پیدا کنید اما آیا این قالب ها جوابگوی نیاز شما هستند؟

طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو (Responsive) یا واکنشگرا، نوعی طراحی است که صفحات  یک سایت، چیدمان محتوا و ساختار خود را متناسب با ابعاد نمایشگر هماهنگ و منطبق می کنند. این  ویژگی سبب میشود که نمایش وب سایت شما در گوشی همراه، تبلت و … بهم ریختگی نداشته و قابل بازدید و استفاده برای مخاطب باشد.

آیا واقعا قالب ریسپانسیو بهتر از یک قالب معمولی است؟ شاید در نگاه اول تبدیل نمودن یک قالب معمولی به ریسپانسیو Responsive، وقت گیر و هزینه بر به نظر برسد. اما شاید پس از درک نمودن تفاوت های این دو نوع قالب نظرتان تغییر کند. یک قالب معمولی به گونه ای طراحی شده که اندازه آن تنها برای مانیتورهای معمولی مناسب است و نمایش آن در ابزارهای دیگر مانند گوشی ها، تبلت ها و سایزهای دیگر مانیتورها به مشکل برمی خورد و همین مشکل میتواند به قیمت از دست دادن بخشی از مخاطبان شما تمام شود،  پس کاربرانی که با ابزارهای مختلف وب گردی می کنند را با یک قالب معمولی از دست ندهید.

اما در صورتی که قالب سایت شما، ریسپانسیو طراحی شده باشد، خود را در تمام ابزارها با سایز یا اندازه آنها تطبیق می دهد. مهم نیست که آن ابزار کوچک، بزرگ، کشیده یا باریک باشد، یک قالب ریسپانسیو خود را با همه این ویژگی ها منطبق و هماهنگ می کند. بنابراین یک سایت ریسپانسیو، همه کاربران را با هر نوع وسیله ای تحت پوشش قرار میدهد.

پس ویژگی های مفید طراحی ریسپانسیو ارزش صرف زمان و هزینه را دارد.

سایت وب کاران به صورت اختصاصی برای وب سایت یا وبلاگ شما قالب یا پوسته ای  مناسب با زمینه فعالیت و کسب و کار شما طراحی و پس از تائید نهایی پیاده سازی می کند.