ایلان ماسک: هزینه سفر به مریخ کمتر از ۵۰۰ هزار دلار خواهد شد

با اینکه راکت بین سیاره‌ای spaceX starship هنوز زمین را ترک نکرده اما هم اکنون ایلان ماسک هزینه‌ی تمام شده برای سفر به مریخ را اعلام کرده و عنوان نموده روزی این هزینه به کمتر از ۵۰۰ هزار دلار خواهد رسید. دیروز کاربری در شبکه اجتماعی توییتر از مدیر عامل spaceX پرسید که قیمت بلیط سفر به مریخ یا ماه با راکت spaceX starship چقدر خواهد بود. او نیز در جواب کاربر کنجکاو توییتی منتشر کرد و اعلام نمود: «این مسئله بسیار به تیراژ بستگی خواهد داشت اما من باور دارم که هزینه رفتن به مریخ در آینده کمتر از ۵۰۰ دلار می‌شود. حتی ممکن است این هزینه به ۱۰۰ هزار دلار نیز برسد. (بلیط برگشت مجانی است.) این هزینه به قدری پایین می‌آید که بسیاری از افراد موفق حوزه‌ی تکنولوژی می‌توانند خانه‌های خود را در زمین…

با اینکه راکت بین سیاره‌ای spaceX starship هنوز زمین را ترک نکرده اما هم اکنون ایلان ماسک هزینه‌ی تمام شده برای سفر به مریخ را اعلام کرده و عنوان نموده روزی این هزینه به کمتر از ۵۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

دیروز کاربری در شبکه اجتماعی توییتر از مدیر عامل spaceX پرسید که قیمت بلیط سفر به مریخ یا ماه با راکت spaceX starship چقدر خواهد بود. او نیز در جواب کاربر کنجکاو توییتی منتشر کرد و اعلام نمود:

«این مسئله بسیار به تیراژ بستگی خواهد داشت اما من باور دارم که هزینه رفتن به مریخ در آینده کمتر از ۵۰۰ دلار می‌شود. حتی ممکن است این هزینه به ۱۰۰ هزار دلار نیز برسد. (بلیط برگشت مجانی است.) این هزینه به قدری پایین می‌آید که بسیاری از افراد موفق حوزه‌ی تکنولوژی می‌توانند خانه‌های خود را در زمین بفروشند و روزی به مریخ نقل مکان کنند.»

البته نیم میلیون دلار مبلغ کمی نیست اما در مقایسه با هزینه دیگر سفر‌های فضایی، نرخ قابل قبولی محسوب می‌شود. برای مثال یک کاربر تنها برای تجربه‌ی حس بی وزنی در پرواز‌های هوایی Virgin Galactic مجبور است ۲۰۰ هزار دلار پرداخت کند. در حالی که فرد در این سفر از محدوده‌ی کره زمین خارج نمی‌شود.

بلیط برگشت از مریخ مجانی است

از سوی دیگر سپری کردن تعطیلات در ایستگاه فضایی لوکس Aurora استارتاپ Orion Span نیز ۹.۵ میلیون دلار هزینه می‌برد. این استارتاپ سعی دارد تا سال ۲۰۲۲، ایستگاه فضایی توریستی لوکس خود را بیرون از جو زمین قرار دهد و پذیرای توریست‌های فضایی باشد.

یکی از مهمترین گفته‌های ایلان ماسک در توییتش، این بود که بلیط برگشت از مریخ مجانی است. این مسئله نشان می‌دهد که او باور دارد بعید است انسانی پایش را روی سطح مریخ بگذارد و بخواهد به کره زمین بازگردد. البته هنوز سفر به مریخ هنوز در مرحله‌ی ایده قرار دارد چرا که مشکلات زیادی بر سر راه تمامی شرکت‌ها از جمله spaceX در زمینه توریسم فضایی قرار گرفته.


منبع: ایلان ماسک: هزینه سفر به مریخ کمتر از ۵۰۰ هزار دلار خواهد شد

Print Friendly, PDF & Email

این مطالب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز از ۵ | تعداد امتیاز:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Avatar

وب کاران

طراحی وب سایت، طراحی گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *