۱۰ توصیه برای داشتن وب سایتی بهتر

اگر می خواهید اولین سایت خود را در طراحی کنید یا اینکه سایتی دارید و می خواهید ببینید که چرا بینندگان آن زیاد نمی شوند، توصیه می کنم مطالب زیر را مطالعه کنید. این مطالب توصیه هائی است در مورد بهتر کردن سایت خودمان.

۱- زمان لود شدن سایت 
منظور مدت زمان مورد نیاز برای دیده شدن کامل یک صفحه از سایت شماست. این یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود مردم از دیدن یک سایت منصرف شوند. بهترین زمان برای بارگزاری یا لود یک سایت حدود با ۱۰ ثانیه است. با استفاده از این سایت می توانید ببینید که آیا سایت شما از این نظر مناسب است یا نه:

https://gtmetrix.com

صفحات شما نباید بیش از ۲۵ کیلو بایت باشد. برای اینکه ببینید فایل شما دارای چه حجمی است باید اندازه فایل خود را به اندازه تمام عکسهائی که در آن استفاده شده است، اضافه کرده و جمع آنها را ببینید. 

۲- سازگاری با مرورگرهای مختلف 

شاید ندانید که سایت شما در مرورگرهای مختلف به شکلهای مختلف نشان داده می شود، در این صورت بایستی سایت خود را به گونه ای طراحی کنید تا در اونع مرورگرها بصورت صحیح و زیبا نمایش داده شود. گاهی ممکن است سایت شما در مرورگر خاصی نمایش داده نشود. سعی کنید که قبل از ارسال سایت خود بر روی اینترنت بررسی کنید که آیا صفحات طراحی شده شما در مرورگرهای مختلف بدرسی نشان داده می شود. 

۳- رنگ مناسب 

بد نیست بدانید که در مرورگرهای مختلف الگوهای رنگ متفاوت است و فقط ۲۱۶ رنگ وجود دارند که در انواع برنامه های مرورگر بصورت یکسان نشان داده میشود. سعی کنید از رنگهائی استفاده کنید که در مرورگرهای مختلف به رنگ مناسب نشان داده شود.۴- لینک های شکسته 
در حدود ۴ تا ۵ درصد از لینکهای موجود در اینترنت ، قابل استفاده نیستند. به عبارت دیگر شکسته شده اند. سایتی که دارای چنین لینکهائی باشد، تاثیر بدی بر روی بیننده می گذارد و باعث از دست رفتن بازدیدکنندگان سایت می شود. با استفاده از سایت های زیر می توانید لینک های شکسته را بررسی کنید:

https://www.brokenlinkcheck.com

https://www.deadlinkchecker.com

۵- متا تگها (Meta Tag) 
متا تگ چیست؟ اطلاعاتی هستند که در ابتدای صفحات وب قرار می گیرد. این اطلاعات در نمایش صفحه دیده نمی شوند. متا تگ بعنوان مثال می تواند مشخص کند که مجموعه حروف ستفاده شده در صفحه از چه نوعی هستند. یا اینکه محتوای یک صفحه از چه نوعی است. یکی دیگر از استفاده این نوع تگها مشخص کردن کلمات کلید صفحه است که ممکن است در متن خود صفحه تکرار نشده باشند. این نوع تگها عموما دارای ۵ تا ۱۰ کلمه کلیدی درباره محتوای صفحه هستند. اگر می خواهید که این اطلاعات توسط موتورهای جستجو استفاده شوند، از کلماتی بعنوا کلمه کلیدی استفاده کنید که در محتوای صفحه وجود دارد. هیچگاه کلمات کلیدی خود را بیش از یکبار در تگ کلمات کلیدی تکرار نکنید. البته انتخاب کلمات کلیدی برای یک صفحه یک مسئله بسیار مهم است که در بخشی دیگر به آن خواهیم پرداخت. 
کلمات کلیدی می توانند شامل عبارتهای چند کلمه ای هم باشند. استفاده از این کلمه های کلیدی، کاربرانی که بدنبال ترکیب کلمات هیتند بهتر می توانند سایت ما را پیدا کنند. برای تولید اتوماتیک این نوع تگها می توانید از سایت زیر استفاده کنید: 

https://www.seoptimer.com/meta-tag-generator

۶- تگ جایگزین (ALT tag) 
تگ جایگزین چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟ تصور کنید شما یک سایت وب دارید که خوب طراحی شده و به نظر عالی می آید. سایت شما تعدادی تصویر وجود دارد که شامل اسم سایت شما و لوگو شرکت یا محصول شماست. سایت شما خوب طراحی شده ولی از نظر موتورهای جستجو رتبه بالایی ندارد و برای موتورهای جستجو خوب تعریف نشده است. موتورهای جستجو متون موجود در تصاویر را ایندکس نمی کنند. برای حل کردن این مشکل، تگهای جایگزین در نظر گرفته شده اند. با استفاده از این تگها می توانید توضیحاتی را درباره هر عکس در سایت خود در نظر بگیرید. البته این توضیحات در نمایش سایت شما نشان داده نمی شوند. همیشه با اضافه کردن این توضیحات به موتورهای جستجو کمک کنید که عکسهای سایت شما را هم ایندکس کنند. علاوه بر کاربردی که برای تگهای جایگزین ذکر شد، با استفاده از این تگها به کاربرانی که از مرورگرهای متنی برای دیدن سایت شما استفاده می کنند، در دیدن بهتر سایت خود کمک می کنید. 

۷- بهینه سازی HTML 

با استفاده از بهینه سازی متن html سایت خود می توانید زمان دیده بارگزاری سایت خود را کاهش بدهید. با این تکنیک می توانید زمان بارگزاری و ارسال سایت خود بر روی اینترنت را کاهش دهید. در اینترنت ابزارهای محتلفی برای بهینه کردن سورس سایت شما وجود دارد. البته همیشه به یاد داشته باشید که تعدادی از این بهینه سازها، بخشی از متن script شما را غیر قابل اجرا می کنند. بایستی پس از هربار بهینه سازی تمام توابع موجود در سایت خود را چک کنید.

۸- بررسی اعتبار HTML 
بررسی اعبار صفحات سایت می تواند به شما اطمینان بدهد که سایت شما در بیشتر مرورگرها دیده می شود. بیشتر ابزارهای موجود بر روی اینترنت سایت شما را مستقیما از آدرس اینترنتی آن می خوانند. تعدادی از موتورهای جستجو رتبه پائین تری به سایتهائی میدهند که بخشی از کد آنها معتبر نیست. آدرس تعدادی از سایتهائی که می توانند سایت اعتبار سایت شما را بررسی کنند در زیر لیست شده است : 

https://validator.w3.org

۹- کوچک کردن تصاویر 
می توانید بااستفاده از ابزارهای مناسب حجم تصاویر موجود در سایت خود را بدون از دست دادن کیفیت، کاهش دهید. با کاهش حجم تصاویر سرعت نمایش سایت شما بهبود زیادی پیدا می کند.۱۰- تگهای طول و عرض 
با مشخص کردن اندازه عکس خود در هر صفحه می توانید به سرعت نمایش سایت خود کمک کنید. برای دیدن اندازه هر عکس می توانید با کلیک راست بر روی هر عکس و دیدن مشخصات آن اندازه آنرا بدست آورید.

Print Friendly, PDF & Email

این مطالب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز از ۵ | تعداد امتیاز:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Avatar

وب کاران

طراحی وب سایت، طراحی گرافیک

2 نظر روی مطلب: ۱۰ توصیه برای داشتن وب سایتی بهتر

    1. با درود
      کاربر گرامی ضمن تشکر از حسن توجه شما، لینک ها بررسی شدند، لینک های مشکل دار حذف و یا با لینک های جدید جایگزین شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *