هلیکوپتر‌ اتوماتیک سیکورسکی حضور خلبان را اختیاری می‌کند

شاید برای کسانی که در هلیکوپتر اتوماتیک سیکورسکی نشسته‌اند حضور «اختیاری» خلبان آنچنان آرامش بخش نباشد. اما به هر حال، این راهیست که دارپا (آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی ایالات متحده آمریکا) پیش گرفته است. این تکنولوژی به تازگی یکی دیگر از مراحل آزمایشی خود را در هلیکوپتر S-76B سیکورسکی با موفقیت پشت سر گذرانده است. دارپا و سیکورسکی در حال ارزیابی سیستم ALIAS (سیستم خلبانی خودکار) در سال‌های گذشته بودند. تکنولوژی یاد شده می‌تواند در صورت موفق بودن در همه‌ی هواپیما‌ها و هلیکوپتر‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. وقتی که این سیستم راه اندازی شود، با همه‌ی سیستم‌های هلیکوپتر از مکانیکی گرفته تا الکتریکی و تشخیص هماهنگ خواهد شد و خلبان می‌تواند با استفاده از یک تبلت سیستم را مدیریت کند. این تکنولوژی در بیش از ۳۰۰ ساعت پرواز خودکار مورد استفاده قرار گرفت اما آخرین آزمایش کمی متفاوت است.…

شاید برای کسانی که در هلیکوپتر اتوماتیک سیکورسکی نشسته‌اند حضور «اختیاری» خلبان آنچنان آرامش بخش نباشد. اما به هر حال، این راهیست که دارپا (آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی ایالات متحده آمریکا) پیش گرفته است.

این تکنولوژی به تازگی یکی دیگر از مراحل آزمایشی خود را در هلیکوپتر S-76B سیکورسکی با موفقیت پشت سر گذرانده است.

دارپا و سیکورسکی در حال ارزیابی سیستم ALIAS (سیستم خلبانی خودکار) در سال‌های گذشته بودند. تکنولوژی یاد شده می‌تواند در صورت موفق بودن در همه‌ی هواپیما‌ها و هلیکوپتر‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

وقتی که این سیستم راه اندازی شود، با همه‌ی سیستم‌های هلیکوپتر از مکانیکی گرفته تا الکتریکی و تشخیص هماهنگ خواهد شد و خلبان می‌تواند با استفاده از یک تبلت سیستم را مدیریت کند.

این تکنولوژی در بیش از ۳۰۰ ساعت پرواز خودکار مورد استفاده قرار گرفت اما آخرین آزمایش کمی متفاوت است. در این آزمایش برای اولین بار کنترل هلیکوپتر سیکورسکی در اختیار خلبانی به جز خلبان‌های آموزش دیده سیکورسکی قرار گرفت. در این پرواز آزمایشی کنترل هلیکوپتر به خلبانان ارتش آمریکا سپرده شد.

در واقع این آزمایش نشان داد که به جای ساعت‌ها آموزش با هلیکوپتر‌های مختلف، یک خلبان ساده می‌تواند با استفاده از تبلت و سیستم اتوماتیک پرواز تنها در سه روز با هلیکوپتر آشنا شود و آن را به پرواز درآورد.

مهندسین سیکورسکی به دنبال این هستند تا از تکنولوژی ALIAS در هلیکوپتر‌های بلک هاوک استفاده کنند. آزمایش‌های مربوط به این فرایند قرار است در سال جدید میلادی آغاز گردد.

«گراهام دروزسکی» مدیر پروژه‌ی تکنولوژی ALIAS در دارپا در این باره می‌گوید:

ما بلک هاوک را به عنوان پلتفرمی که می‌خواهیم از همه‌ی توانایی‌های ALIAS در آن استفاده کنید انتخاب کردیم تا کنترل همه‌ی مدار‌ها و سوییچ‌ها و امکانات را در اختیار داشته باشد. در واقع تکنولوژی ALIAS‌ قرار است مثل یک کمک خلبان واقعی عمل کند. این سیستم می‌تواند هلیکوپتر را به پرواز درآورد، مسیریابی کند و رویه‌های اضطراری را به اجرا درآورد و همه‌ی کار‌های گفته شده را به بهترین شکل به انجام برساند.

در ادامه می‌توانید اطلاعات کامل تری از این تکنولوژی را در ویدیوی زیر مشاهده کنید:

Let’s block ads! (Why?)


منبع: هلیکوپتر‌ اتوماتیک سیکورسکی حضور خلبان را اختیاری می‌کند [تماشا کنید]

Print Friendly, PDF & Email

این مطالب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز از ۵ | تعداد امتیاز:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Avatar

وب کاران

طراحی وب سایت، طراحی گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *