چین از پایگاه ۶۱ میلیون دلاری برای شبیه سازی زندگی در مریخ رونمایی کرد

چین از پایگاه ۶۱ میلیون دلاری برای شبیه سازی نحوه زندگی در مریخ رونمایی کرده است. قرار است بازدید عموم هم از این پایگاه هم فراهم شود. پایگاه در بخشی دور افتاده از صحرای گوبی قرار گرفته و قرار است توریسم محلی و در عین حال تحقیقات در سیاره سرخ را بهبود دهد. مقامات این کشور امیدوارند این پروژه الهام بخش نسل بعدی فضانوردان چینی برای سفر به اعماق فضا باشد. اخیراً مقامات چینی خبر داده بودند که کاوشگر بدون سرنشین این کشور در سال ۲۰۲۰ به مریخ فرستاده می شود. این کاوشگر قرار است ۱۳ نوع محموله را که اکنون در حال توسعه هستند با خود به سیاره سرخ ببرد. چین امیدوار است در این ارسال ۶ مریخ نورد را فرود آورد در حالی که ۷ وسیله نقلیه در مدار گردش کنند تا به این ترتیب داده های حیاتی…

چین از پایگاه ۶۱ میلیون دلاری برای شبیه سازی نحوه زندگی در مریخ رونمایی کرده است. قرار است بازدید عموم هم از این پایگاه هم فراهم شود.

پایگاه در بخشی دور افتاده از صحرای گوبی قرار گرفته و قرار است توریسم محلی و در عین حال تحقیقات در سیاره سرخ را بهبود دهد. مقامات این کشور امیدوارند این پروژه الهام بخش نسل بعدی فضانوردان چینی برای سفر به اعماق فضا باشد.

پایگاه مریخ

اخیراً مقامات چینی خبر داده بودند که کاوشگر بدون سرنشین این کشور در سال ۲۰۲۰ به مریخ فرستاده می شود. این کاوشگر قرار است ۱۳ نوع محموله را که اکنون در حال توسعه هستند با خود به سیاره سرخ ببرد. چین امیدوار است در این ارسال ۶ مریخ نورد را فرود آورد در حالی که ۷ وسیله نقلیه در مدار گردش کنند تا به این ترتیب داده های حیاتی از جمله دمای سطح جمع آوری شوند.

پایگاه مریخ

گفته شده این مأموریت می تواند راه انسان ها و ربات ها برای رفتن به سیاره سرخ را هموار کند البته تاریخی برای مأموریت های انسانی اعلام نشده است. منطقه ای که برای این مأموریت انتخاب شده به دلیل صخره ها و زمین های قرمز رنگ متمایزش ایده آل است. این مکان همچنین می تواند برای افرادی که قصد چشیدن طعم زندگی در سیاره سرخ را دارند کاربرد داشته باشد.

پایگاه مریخ

در میان ۹ کابین این پایگاه بخش های زیست، محفظه محبوس کردن هوا و مرکز کنترل مأموریت در نظر گرفته شده اند. مشابه این ماژول ها در مأموریت های آینده چین استفاده خواهند شد. مکانی هم برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده تا با پوشیدن لباس های فضانوردی ویژه بتوانند در سطح [مشابه با] مریخ قدم بزنند.

پایگاه مریخ

این پایگاه از هفته گذشته درهای خود را به روی رسانه ها باز کرده اما مشخص نیست از چه زمانی عموم مردم امکان خرید بلیط و بازدید از این مکان را خواهند داشت. پایگاه چینی ها بخشی از برنامه کشور در «طرح فضایی C» است؛ پروژه ای با هدف آموزش در حوزه فضا برای نوجوان این کشور.


منبع: چین از پایگاه ۶۱ میلیون دلاری برای شبیه سازی زندگی در مریخ رونمایی کرد

Print Friendly, PDF & Email

این مطالب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز از ۵ | تعداد امتیاز:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

وب کاران

وب کاران

طراحی وب سایت، طراحی گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *