ربات اطلس بوستون داینامیکس حالا قادر به «پارکور» است

همین دو سال پیش بود که شرکت بوستون داینامیکس با افتخار از نسل جدید ربات اطلس رونمایی کرد؛ رباتی که در ابتدا می توانست بدون هیچ اتصال سیمی در جنگل قدم بزند و سپس با پیشرفت های بیشتر، تعادل روی یک پا و حتی پشتک زدن را نیز یاد گرفت. حالا کمپانی مورد اشاره ویدیوی دیگری منتشر کرده که اطلس را ترسناک تر از هر زمان دیگر به نمایش در می آورد. در این ویدیو که «پارکور» نام گرفته، اطلس را می بینیم که نه تنها قادر به پرش از روی موانع است، بلکه از سکوهای مختلف بدون ذره ای مشکل بالا می رود. این ربات حالا از قدرت پردازشی کافی برای استفاده جداگانه از دست ها و پاها بهره مند شده تا تعادل خود را حفظ کند و از طرف دیگر به کمک بینایی رایانه‌ای قادر به تشخیص و…

همین دو سال پیش بود که شرکت بوستون داینامیکس با افتخار از نسل جدید ربات اطلس رونمایی کرد؛ رباتی که در ابتدا می توانست بدون هیچ اتصال سیمی در جنگل قدم بزند و سپس با پیشرفت های بیشتر، تعادل روی یک پا و حتی پشتک زدن را نیز یاد گرفت.

حالا کمپانی مورد اشاره ویدیوی دیگری منتشر کرده که اطلس را ترسناک تر از هر زمان دیگر به نمایش در می آورد. در این ویدیو که «پارکور» نام گرفته، اطلس را می بینیم که نه تنها قادر به پرش از روی موانع است، بلکه از سکوهای مختلف بدون ذره ای مشکل بالا می رود. این ربات حالا از قدرت پردازشی کافی برای استفاده جداگانه از دست ها و پاها بهره مند شده تا تعادل خود را حفظ کند و از طرف دیگر به کمک بینایی رایانه‌ای قادر به تشخیص و انتخاب نقطه بعدی که روی آن گام می گذارد است.

چنین قابلیت هایی، ربات اطلس را به گزینه ای ایده آل برای برخی شرایط خاص تبدیل می کنند؛ به عنوان مثال در عملیات های نجات و زمانی که انسان ها زیر آوار یا در میانه آتش گیر افتاده اند، چنین ربات چابکی می تواند موانع را کنار زده و راه را برای آن ها باز کند؛ البته این غایی ترین امیدی است که برای اطلس داریم و این ربات هنوز برای چنین مصارفی آماده نیست.

در نهایت باید افزود که حدوداً یک سال پیش، کمپانی ژاپنی سافت بنک بوستون داینامیکس را از آلفابت خرید و بدون تردید برنامه های بزرگی برای تکنولوژی رباتیک این استارتاپ دارد که به لایک های بی شمار در یوتوب محدود نمی شود.

Let’s block ads! (Why?)


منبع: ربات اطلس بوستون داینامیکس حالا قادر به «پارکور» است [تماشا کنید]

Print Friendly, PDF & Email

این مطالب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز از ۵ | تعداد امتیاز:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Avatar

وب کاران

طراحی وب سایت، طراحی گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *