۶ معمای آزمون فضانوردی برای حضور در ایستگاه فضایی بین المللی


تصورتان این است که پیش نیازهای لازم برای تبدیل شدن به یک فضانورد را دارید؟ اگر چنین است میتوانید با پشت سر گذاشتن مجموعه ای از تست های آزمون فضانوردی شک خود دراین باره را به یقین بدل کنید. تیم پیک، فضانورد انگلیسی اهل Chichester اخیرا شش معمای آزمون فضانوردی که در مرحله انتخابی برای سفر به فضا پشت سر گذاشته را در فضای مجازی با دیگران به اشتراک گذاشته است. او سه مورد از این معماها را توییت کرده و سه معمای دیگر را هم به صورت انحصاری با MailOnline به اشتراک گذاشته است. اما در مورد خود تست ها باید بگوییم که برای بررسی قوه استدلال، حافظه تصویری، درک و فهم و تمرکز حواس طراحی شده اند و پاسخ های کامل آنها نیز در انتهای این مطلب آمده است. در یکی از سوال های آزمون فضانوردی از داوطلب…


تصورتان این است که پیش نیازهای لازم برای تبدیل شدن به یک فضانورد را دارید؟ اگر چنین است میتوانید با پشت سر گذاشتن مجموعه ای از تست های آزمون فضانوردی شک خود دراین باره را به یقین بدل کنید.

تیم پیک، فضانورد انگلیسی اهل Chichester اخیرا شش معمای آزمون فضانوردی که در مرحله انتخابی برای سفر به فضا پشت سر گذاشته را در فضای مجازی با دیگران به اشتراک گذاشته است. او سه مورد از این معماها را توییت کرده و سه معمای دیگر را هم به صورت انحصاری با MailOnline به اشتراک گذاشته است.

اما در مورد خود تست ها باید بگوییم که برای بررسی قوه استدلال، حافظه تصویری، درک و فهم و تمرکز حواس طراحی شده اند و پاسخ های کامل آنها نیز در انتهای این مطلب آمده است.

در یکی از سوال های آزمون فضانوردی از داوطلب پرسیده میشود: در تصویر زیر کدام ترکیب از شکل ها باید در جای کادر خالی قرار داده شود؟

آزمون فضانوردی

کدام ترکیب از اشکال باید در جای خالی قرار بگیرد؟

سوال دیگر تصویرسازی فضانوردان از اشکال مختلف را مورد بررسی قرار می دهد.

آزمون فضانوردی

خطی فرضی در میانه یک شکل سه بعدی کشیده شده به نحوی که فاصله خط از تمامی سطوح یکی است.این شکل چیست؟

آزمون فضانوردی

چرخ یک و چرخ دو شعاع یکسانی دارند. اگر چرخ یک به حرکت در بیاید آنگاه سرعت چرخ ۲ چقدر خواهد بود؟
الف- به اندازه چرخ یک
ب- سریع تر از چرخ یک
ج- کندتر از چرخ یک
د- چرخ ۲ اصلا نمی چرخد

پیک یکی از پنج فضانوردی بود که از میان ۸۰۰۰ داوطلب برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی انتخاب شد. او در تاریخ ۱۸ ژوئن سال ۲۰۱۶ ماموریت ۱۸۶ روزه اش در ایستگاه فضایی بین المللی را به پایان رساند.

این فضانورد ۴۶ ساله با ارسال لینک برخی از این معماها از مخاطبانش سوال کرده: آیا شما شرایط لازم را دارید؟

او در ادامه توییت کرده است:

خرسندم که کتاب جدیدی از سازمان فضایی اروپا به نام «کتاب تست منتخب فضانوردی» را معرفی کنم که پر از معما و تمرین برای علاقمندان است.

این کتاب شامل ۱۰۰ تست واقعی فضانوردی و تمرینات آموزشی است و قرار شده نسخه کاغذی و الکترونیکی اش توسط ناشری به اسم Century در تاریخ ۴ اکتبر منتشر شود.

کتاب تست منتخب فضانوردی شامل سوالاتی در خصوص حافظه تصویری و ادراکی است و علاوه بر این تست هایی هم برای تمرکز حواس، ریاضیات و سوالاتی در خصوص علم حساب دارد. گفتنی است فضانوردان آژانس فضایی اروپا موظف هستند که روسی یاد بگیرند و به همین خاطر این کتاب سوالات هم در حوزه زبان روسی دارد.

آزمون فضانوردی

بیشترین تعداد نقاط تقاطع که از برخورد پنج خط مستقیم در یک سطح حاصل می شوند کدامند؟ الف- ۲ ب- ۵ ج- ۱۰ د-۴

آزمون فضانوردی

برای انکه محور اکس (بالایی) با سرعت بیشتری بچرخد تسمه باید روی کدامیک از چرخ ها بسته شود؟

یکی از کارکنان باغ وحش غذای ۷۸ روز هفت قلاده شیر را در اختیار دارد. این مقدار غذا تا چند روز ۲۱ قلاده شیر را سیر می کند؟
الف- ۲۶
ب- ۳۰
ج- ۲۸
د-۲۷

بخش دیگری از این کتاب نیز در برگیرنده سوالات حوزه پزشکی و سلامت است تا اطمینان حاصل شود که فضانوردان به لحاظ فیزیکی برای چالش حاضرند و سوالات روانشناختی مطرح شده در کتاب و همچنین تمریناتی که در خصوص مدیریت و رهبری پرسیده می شوند آمادگی ذهنی فضانورد برای حضور در فضا را بررسی می کنند.

پیک در این باره گفته: آزمون فضانوردی یکی از سخت ترین چالش هایی بود که من تا به حال پشت سر گذاشته بودم اما جایزه آن یکی از هیجان انگیزترین تجربیات قابل تصوری بود که می توانستم دریافت کنم.


پاسخ‌ها

سوال اول: b

سوال دوم: b

سوال سوم: a

سوال چهارم: c

سوال پنجم: c

سوال ششم: a

Let’s block ads! (Why?)


منبع: ۶ معمای آزمون فضانوردی برای حضور در ایستگاه فضایی بین المللی

Print Friendly, PDF & Email

این مطالب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز از ۵ | تعداد امتیاز:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Avatar

وب کاران

طراحی وب سایت، طراحی گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *