گوگل کروم با سهم ۷۰ درصدی پیشتاز مرورگرهای وب

موسسه Netmarketshare تازه ترین گزارش خود را درباره سهم جهانی مرورگرهای وب منتشر کرد. بر این اساس، گوگل کروم با اختلاف زیاد پیشتازی می‌کند.

زمانی بود که می‌گفتند اینترنت اکسپلورر، فقط به درد دانلود سایر مرورگرهای وب می‌خورد؛ اما این حرف را در مورد Microsoft Edge نمی‌توان زد. البته مدت‌ها پیش از آنکه مرورگر جدید مایکروسافت ویژگی‌های ارتقایافته‌ای به خود بگیرد، گوگل کروم گوی سبقت را از همه رقبا ربود؛ حالا هم به سهمی در بازار رسیده که تاکنون بی‌سابقه بوده است.

مرورگرهای وب

همچنین گزارش جدید Netmarketshare که برای آوریل ۲۰۲۰ تنظیم شده، نشان می‌دهد سهم جهانی ویندوز ۱۰ در قیاس با ماه مارس، اندکی کاهش یافته و به ۵۶ درصد رسیده است. در عوض، سهم دو سیستم عامل لینوکس و مک او اس با رشد همراه بود.

سهم بازار مرورگرهای وب

در بین مرورگرهای وب، سهم کاربری گوگل کروم از ۶۸.۵ درصد در ماه مارس، به ۶۹.۱۸ درصد در ماه آوریل افزایش یافت. سهم Microsoft Edge هم از ۷.۵۹ به ۷.۷۶ درصد رسید. با وجود رشد اندکی که نسخه جدید Chromium Edge تجربه کرد، هنوز فاصله زیادی با گوگل کروم در جایگاه نخست‌ دارد. در رتبه سوم هم موزیلا فایرفاکس ایستاده که سهمش از ۷.۱۹ به ۷.۲۵ درصد رشد پیدا کرد.

مرورگرهای وب

راز موفقیت کروم را باید در چند چیز جستجو کنیم. یکی اینکه استفاده مردم از گوشی های هوشمند بیشتر شده و اندروید هم سیستم عامل غالب در دنیای موبایل است. پس احتمال استفاده از کروم، خود به خود بالا می‌رود.

از طرفی، این یک مروگر متن باز است و سرعت بالایی هم دارد. تمام این فاکتورها در جذب کاربر، موثر بوده‌اند. همچنین گوگل ترسی ندارد که از رقبا یاد بگیرد؛ زیرا اخیرا اعلام کرد برای مدیریت بهتر زبانه‌ها در کروم، از Microsoft Edge الگوبرداری می‌کند.


منبع: گجت نیوز – اینترنت و شبکه

مطالب مرتبط

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *