منوی واکنشگرا (Responsive menu)

امروزه با واکنشگرا شدن بیشتر وب سایت ها، اجزای داخلی آنها هم باید قابلیت واکنشگرا بودن را دارا بوده و در هماهنگی کامل با سایر اجزای سایت باشند. یکی از مهمترین بخش های هر سایت منوی آن است که هدایتگر کاربر به قسمت های مختلف سایت است. در صورتیکه قصد طراحی یک سایت ریسپانسیو را دارید با استفاده از این اسکریپت می توانید بخش منوی آن را به راحتی به صورت ریسپانسیو طراحی کنید.

فضاپیمای New Horizons به دورترین شی آسمانی منظومه شمسی نزدیک می شود

فضاپیمای New Horizons (به معنای افق های جدید) متعلق به ناسا خود را به یک شی مرموز در لبه منظومه شمسی نزدیک می‌کند. این شی مرموزUltima Thule  نام دارد که در داخل کمربند کویپر جای گرفته است. فضاپیمای New Horizons متعلق به ناسا در جریان ماموریت جدید خود جسارت کرده و خود را به یکی از مرموزترین اجرام سماوی به نام Ultima Thule در منظومه شمسی نزدیک کرده است.

کوچک‌ترین نوزاد پسر دنیا پس از پنج ماه مراقبت ویژه به خانه رفت

کوچک ترین نوزاد پسر به دنیا آمده در جهان بالاخره از بیمارستان مرخص و به خانه فرستاده شد. به گفته وبسایت تلگراف این نوزاد ژاپنی که در زمان تولد تنها ۲۶۸ گرم وزن داشت، اوایل شهریور ماه سال جاری ۱۶ هفته زودتر از موعد و با عمل سزارین به دنیا آمد. پس از تولد، این پسر ژاپنی در بیمارستان توکیو ۵ ماه تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت تا وزنش به ۳٫۲ کیلوگرم رسیده و مرخص شود.

اینترنت ماهواره ای به حقیقت می پیوندد؛ پرتاب ۶ ماهواره به مدار زمین

Greg Wyler  در سال ۲۰۱۲ میلادی با ایده توسعه شبکه اینترنت ماهواره ای ارزان قیمت و در دسترس برای همه، استارتاپ OneWeb را تأسیس کرد و حالا پس از هفت سال، نخستین گروه از ماهواره های شبکه مذکور به فضا پرتاب شده اند. OneWeb در پرتاب اخیر، ۶ ماهواره ۱۵۰ کیلوگرمی (هرکدام در ابعاد یک یخچال کوچک) را توسط یک راکت روسی سایوز از سکوی پرتابی در گویان فرانسه (آمریکای جنوبی) در مدار ۱۰۰۰ کیلومتری زمین قرار داده که این ماهواره ها به مدت ۶۰ الی ۹۰ روز در همین مدار باقی می مانند.

طرح های چین برای ایجاد پایگاه در ماه تا چه اندازه واقعی هستند؟

حدودا سه ماه پیش بود که فضاپیمای Chang’e-4 چین با فرود روی نیمه تاریک ماه خبرساز شد و چندی پیش این کشور برنامه هایش برای انجام سه ماموریت دیگر به ماه را اعلام کرد که در واقع با هدف ایجاد پایگاه در ماه صورت می گیرند. ساخت پایگاه در ماه و اجرام آسمانی دیگر همواره در زمره اهداف اصلی بشر بوده و حالا پیشرفت های تکنولوژیک و کشف منبع قابل ملاحظه ای از آب در نزدیکی قطب های ماه نیز این ایده را بیشتر از هر زمان دیگری قابل توجه کرده است.

اسکریپت ستون کشویی کنار صفحه

این اسکریپت یک ستون در سمت راست صفحه ایجاد می کند که با کلیک روی یک دکمه به صورت کشویی وارد صفحه شده و محتوای اصلی صفحه به سمت چپ منتقل می کند. این ستون محل مناسیب برای قرار دادن لینک های صفحه، توضیحات و … می باشد. جهت استفاده از این اسکریپت، فایل ضمیمه را دانلود نمایید. جهت افزایش یا کاهش پهنای ستون عدد ۲۷۰ را در فایل js و css تغییر دهید.

دانشمندان روی سطح ماه یخ پیدا کردند

یقینا و تحقیقا روی سطح ماه یخ وجود دارد. دانشمندان مدت های مدیدی است که باور دارند در فرورفتگی های موجود در قطب های ماه یخ وجود دارد و حالا به لطف مقاله ای که در نشریه آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده وجود یخ در ماه تایید شده است. قطب های ماه که در معرض نور خورشید قرار ندارند به شدت تاریک و سرد هستند و دمایشان به پایین تر از صفر می رسد.

روسیه توریست های فضایی را به ایستگاه فضایی بین المللی می‌برد

سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکاسموس) اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۱ قصد دارد مسافرهای فضایی خود را با خود به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد. تعداد این مسافران ۲ نفر است و هر دو از سرمایه‌داران بزرگ جهان محسوب می‌شوند. روسیه از سال ۲۰۰۱ در تلاش است تا توریست های فضایی را به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد. تا بدین لحظه تنها ۷ نفر موفق به کسب آمادگی برای این سفر عجیب و غریب شده‌اند.

توسعه الیاف ترکیبی پلیمری با استحکام فلز و انعطاف‌پذیری لاستیک

دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی موفق به تولید الیاف ترکیبی جدیدی شده اند که خواص کشسانی لاستیک و استحکام فلز را به صورت همزمان در خود دارد. الیاف ترکیبی مورد بحث که به منظور استفاده در صنایع رباتیک (پوست ربات) و بسته بندی توسعه یافته، ترکیبی از فلز گالیوم با پوشش پلیمری کشسان است که با برخورداری از خواص هر دو ماده، در مقابل تنش و فشار مقاومت بالایی دارد.

نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۹ اعلام شدند

اسامی نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۹ اعلام شد. این رقابت که حالا ۶۲ ساله شده است به افتخار عکاسانی شکل گرفت که موضوعات، شرایط و رویدادهای مهم خبری را به تصویر می کشند و همزمان آثارشان سطح خوبی از خلاقیت بصری را در خود دارد. ۳۲ درصد از نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۹ را زنان تشکیل می دهند که این میزان رشدی قابل توجه را نسبت به رقم ۱۲ درصدی سال قبل نشان می دهد.