شاید جهان از درون یک سیاهچاله متولد شده است!
بیگ بنگ: یکی از فیزیکدانان دانشگاه کامپیناس برزیل با این ایده مخالف است که زمان با رویدادی به اصطلاح «بیگ بنگ» شروع شد. اما در عوض، «جولیانو سزار سیلوا نوس» بر این تصور است که نوعی فروپاشی در اثر انفجار روی داد که هنوز هم می‌تواند زخم‌های برنامه زمانی قبلی را حمل کند.به گزارش بیگ بنگ، خود این ایده تازگی ندارد، اما نوس با استفاده از یک ترفند ریاضی ۵۰ ساله به توصیف سیاهچاله ها پرداخت تا نشان دهد کیهان برای شروع شدن نیاز به چنین رویدادی نداشته است.
بالا آمدن سطح دریا نه تنها آینده بشر، بلکه تاریخ را تهدید می کند
علاقه انسان به زندگی در کنار آب چیز جدیدی نیست. ده ها هزار سال است که انسان ها برای داشتن زندگی مطمئن در کنار دریا و رودخانه ها زیسته اند و از این راه کشاورزی خود را رونق داده اند. آن هایی که زندگی کنار آب را بر می گزیدند همیشه زندگی بهتری نسبت به دیگران داشتند.اما مشکل زندگی در کنار دریا این است که هر چقدر منابع غذایی ثبات دارند، سطح آب دریا این ثبات را ندارد.
افزودن کلاس به تگ body فقط در IE

به طور کلی و به ساده ترین حالت، برای اینکه یک کلاس فقط در نسخه های مختلف IE اعمال شود می توانید از کد زیر استفاده کنید:
<!--[if IE ]> <body class="ie"> <![endif]-->

<!--[if !IE]>--> <body> <!--<![endif]-->

در مثال فوق این کلاس برای body تعریف شده است.


همچنین برای تگ HTML هم می توانید به ترتیب زیر برای نسخه های مشخص IE کلاس تعریف کنید:

<!DOCTYPE html> <!--[if IEMobile 7 ]> <html dir="ltr" lang="en-US"class="no-js iem7"> <![endif]--><!--[if lt IE 7 ]> <html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js ie6 oldie"> <![endif]--> <!--[if IE 7 ]> <html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js ie7 oldie"> <![endif]--> <!--[if IE 8 ]> <html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js ie8 oldie"> <![endif]--> <!--[if (gte IE 9)|(gt IEMobile 7)|!(IEMobile)|!(IE)]><!--><html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js"><!--<![endif]-->

متا تگ ریسپانسیو – Responsive Meta Tag

کد زیر به طور معمول و پیش فرض در صفحات سایت های ریسپانسیو در قسمت head صفحه استفاده می شود.

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">

سایر تنظیمات که به دلخواه و برحسب نیاز خود می توانید به کد زیر اضافه کنید همراه با توضیح هر ویژگی در جدول زیر آورده شده است.

ویژگی توضیح
width عرض نمایشگر مجازی دستگاه
device-width عرض فیزیکی صفحه نمایش دستگاه
height ارتفاع نمایشگر مجازی دستگاه
device-height ارتفاع فیزیکی صفحه نمایش دستگاه
initial-scale زوم اولیه هنگام بازدید از صفحه.
محبوب‌ترین چهره اینستاگرام صفحه خود را بست!
سلنا گومز (Selena Gomez) خواننده و بازیگر جوان آمریکایی که بیشترین طرفدار را در اینستاگرام دارد، صفحه خود را به روی عموم بسته و تنظیمات آن را به خصوصی (Private) تغییر داده است. به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت تایم، انجام این کار از سوی افراد عادی شاید مهم نباشد ولی اگر این قضیه از «مهم‌ترین چهره اینستاگرام و ستاره‌ای که ۱۳۰ میلیون دنبال‌کننده دارد» صورت بگیرد، موضوع حائز اهمیت می‌شود. این خواننده ۲۵ ساله با بیشترین طرفدار در اینستاگرام، لقب ملکه اینستاگرام را از آن خود کرده است. مشخص نیست که چه زمان وی قرار است تنظیمات صفحه خود را به حالت قبلی یعنی عمومی برگرداند، ولی آن چه که مشخص است این است که وی به رسانه‌های اجتماعی بسیار بها می‌دهد و از اهمیت این رسانه‌ها باخبر می‌باشد. گفتنی است سلفی سلنا گومز برای شرکت کوکاکولا که در راستای تبلیغات برای…
چرخ‌های مریخ‌ نورد آینده روی سیاره‌ی سرخ مقاوم‌تر خواهند بود
مریخ‌نورد کیوریاسیتی در طول پنج سال گذشته به کشف‌های خارق‌العاده‌ای روی سطح مریخ دست یافته است. این مریخ‌نورد مسافت زیادی را در طول مأموریت‌های اکتشافی خود طی کرده است. با این حال، تعجب‌آور است که در  آزمایش‌های روزانه‌ی ۲۰۱۳، اعضای تیم علمی کیوریاسیتی پارگی چرخ‌ها را گزارش دادند؛ شکستگی‌هایی هم در ۲۰۱۷ گزارش شدند.پژوهشگران مرکز تحقیقاتی گلن در NASA با نگاهی به آینده امیدوارند بتوانند نسل‌های بعدی مریخ‌نورد را مجهز به یک نوع چرخ جدید کنند.
دانشمند ایرانی نحوه زمان بندی ذهن را کشف کرد
درک مفهم زمان در بسیاری از جنبه های زندگی از قبیل رانندگی، ورزش، نوازندگی و غیره اهمیت حیاتی دارد. اکنون یک تیم تحقیقاتی که سرپرستی آن را دانشمندی ایرانی به عهده دارد مدعی شده اند که به سازوکار کنترل زمان در مغز پی برده اند.یافته های آنها نشان می دهد که زمان بندی از طریق نورون هایی مدیریت می شود که برای مدیریت بازه های زمانی گام های حرکتی خاصی را برمی دارند.این در حالی است که دانشمندان پیش از این عقیده داشتند که کنترل زمان از طریق یک ضربان ساز یا ساعت مرکزی صورت می گیرد.پروفسور مهرداد جزایریپروفسور «مهرداد جزایری» سرپست تیم تحقیقاتی دانشگاه MIT با به چالش کشیدن این قضیه تاکید می کند که ذهن همیشه به یک ساعت نیاز ندارد و به همین خاطر انرژی و منابع خود را صرف آن نمی کند.متخصصان MIT در این تحقیق…
نقشه‌برداری از ابرهای مرموز کهکشان راه شیری
بیگ بنگ: فضا مملو از اسرار عجیب و غریب است که مرموز بودن آنها به واسطه بعد فاصله و ناتوانی بشر در نزدیک‌شدن به آنها تشدید شده‌ است.براساس گزارش بیگ بنگ به نقل از همشهری، یکی از این معماهای مرموز ابرهای غول‌پیکر، سریع و پرشتاب گازی هستند که در هاله درخشان کهکشان راه شیری دیده می‌شوند. اما به زودی و با کمک جدید‌ترین نقشه‌ای که از جزئیات این ابرها ایجاد شده‌است،‌می‌توان اطلاعات بیشتری درباره این معماهای سرگردان به دست آورد.
تلسکوپ فضایی جیمز وب یک مرحله دیگر به پرتاب نزدیک شد
هفته پیش تلسکوپ فضایی بزرگ جیمز وب از محفظه تست برودتی که از ماه جولای امسال در آن قرار گرفته بود خارج شد. این تلسکوپ نزدیک به ۱۰۰ روز را در مرکز فضایی جانسون در هیوستون گذراند تا مقاومت خود را در برابر سرمای بسیار شدید نشان دهد. حالا قرار است جیمز وب به کالیفرنیا منتقل شده تا یک سری آزمایش دیگر روی آن صورت پذیرد، پیش از آنکه در سال ۲۰۱۹ به فضا پرتاب شود.تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) به زودی قدرتمندترین تلسکوپ فضایی ساخته شده لقب خواهد گرفت و در فاصله یک میلیون مایلی از کره زمین، به رصد دورترین نقاط جهان خواهد پرداخت و دانشمندان را در مطالعه اولین کهکشان های پدید آمده یاری خواهد کرد.با داشتن آینه ای ۶ برابر بزرگتر از تلسکوپ هابل، جیمز وب قادر خواهد بود تا تصاویر با وضوح بسیار بالا را…
آشکارسازی سیگنالی مرموز توسط یک کاوشگر که فیزیکدانان توضیحی برای آن ندارند
در میان پیشرفت‌ها‌ی بی‌پایان مکانیک کوانتومی در فیزیک و دستاورد‌های دانشمندان اروپایی و آمریکایی در زمینه‌ی ماده‌ی تاریک، چین در تلاش است تا فاصله‌ی علمی و تحقیقاتی بین خود و کشور‌ها‌ی مطرح جهان را کم کند. یک پروژه‌ی تحقیقاتی فضایی چینی، نشانه‌ها‌ی خوبی از ماده‌ی تاریک پیدا کرده است. با اینکه آشکار‌سازی مستقیمی انجام نشده؛ اما این اولین باری است که داده‌ها‌یی از ماده‌ی تاریک توسط اولین پروژه‌ی تحقیقاتی چین در این مورد به دست می‌آید.