با "خرگوش‌های بد" چه کنیم؟!

بدیهی است باج‌ افزارهایی مانند واناکرای (WannaCry) و خرگوش بد (Bad Rabbit) تهدید بزرگی برای امنیت جهان هستند. ابزار MiniTool Solution Ltd. به اشخاص یا سازمان‌هایی که به طور بالقوه تحت تهدید حملات باج‌ افزاری هستند، راه‌ حل‌های پیشگیرانه یا محافظتی ارائه می‌دهد. به گزارش ایتنا از ایسنا، طبق بیانیه‌ای که توسط رییس خدمات BBR ارایه شده، تهدیدات باج‌ افزاری نه تنها در حال رشد، بلکه در حال تکامل هستند و به هکرها اجازه می‌دهند سازمان‌های آسیب‌پذیر و مهمترین فایل‌های داده‌ی آن‌ها را هدف قرار دهند و مطابق با آن‌ها درخواست باج کنند.

تهدید جدید هکرهای داعش

هکرها و مجرمان سایبری منتسب به گروه تروریستی داعش با انتشار یک ویدیو دولت‌های جهان را به انجام حملات سایبری و نفوذ به اطلاعات محرمانه سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های آنها تهدید کردند.به گزارش ایتنا از ایسنا، یکی از این هکرها در این ویدیو اعلام کرده است که نفوذ و سرقت اطلاعات محرمانه کشور ایالات متحده آمریکا در صدر اهداف هکرهای گروه تروریستی داعش قرار دارد.به گفته تحلیلگران، گروه تروریستی داعش این ویدیو را در حالی در پلت‌فرم های مختلف فضای مجازی منتشر کرده است که دیگر توان حملات تروریستی واقعی را ندارد و به گونه ای با به هلاکت رسیدن سرکرده‌های گروه و مقرهایشن، هسته مرکزی آن از هم پاشیده  شده است و حالا تنها برای ابراز وجود، دست به دامان حملات سایبری و دورادور در فضای سایبری شده است تا بدین وسیله بتواند تا حدی قدرت از دست رفته خود…

پالس های نوری دقیق فعالیت های نورونی را کنترل می کنند

شیمی‌دان‌ها از پالس‌ها‌ی نوری دقیقی که به آن‌ها پالس‌ها‌ی نوری کنترل‌شده‌ی منسجم گفته می‌شود، برای تنظیم کردن واکنش‌ها‌ی شیمیایی استفاده کرده‌اند. اما برای اولین بار در این پروژه از این تکنیک برای کنترل عملکرد یک سلول زنده استفاده شده است. در این پروژه از سلول‌ها‌ی بینایی‌سنجی موش (سلول‌ها‌یی که ژن خاصی به آن‌ها اضافه شده است تا بتوانند به نور پاسخ داده و در برابر تابش، حساسیت نشان دهند) استفاده کرده‌اند.

ابداع دکمه «برگشت به خانه» برای نجات فضانوردان در زمان پیاده روی های فضایی

انجام پیاده روی در فضا کاری بس خطرناک است که نیازمند تجهیزات کامل و مهارت و شجاعت است. اما اگر به هر دلیلی فضانورد دچار حادثه شود چه؟ اینجاست که ابداع جدید ناسا یعنی «دکمه بازگشت به خانه» به کار ساکنان پایگاه فضایی خواهد آمد.البته ما با یک دکمه معمولی سرو و کار نداریم، بلکه این نام یک سامانه بسیار پیچیده و پیشرفته شامل سخت افزار و نرم افزار است که درون لباس فضانوردان تعبیه شده و می تواند در موارد ضروری به طور خودکار او را به محل پایگاه بازگرداند.ایده اولیه چنین سیستمی را یک کمپانی خصوصی تولید تجهیزات پیشرفته با نامه Draper مطرح نموده و همین کمپانی نیز در حال توسعه آن با همراهی متخصصان ناسا است.در حال حاضر فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی در هنگام پیاده روی های خود مجموعه متنوعی از ابزارها و سامانه های ایمنی را…

شاید جهان از درون یک سیاهچاله متولد شده است!

بیگ بنگ: یکی از فیزیکدانان دانشگاه کامپیناس برزیل با این ایده مخالف است که زمان با رویدادی به اصطلاح «بیگ بنگ» شروع شد. اما در عوض، «جولیانو سزار سیلوا نوس» بر این تصور است که نوعی فروپاشی در اثر انفجار روی داد که هنوز هم می‌تواند زخم‌های برنامه زمانی قبلی را حمل کند.به گزارش بیگ بنگ، خود این ایده تازگی ندارد، اما نوس با استفاده از یک ترفند ریاضی ۵۰ ساله به توصیف سیاهچاله ها پرداخت تا نشان دهد کیهان برای شروع شدن نیاز به چنین رویدادی نداشته است.

ستون گرد و غبار کارینا

بیگ بنگ: این ستون گرد و غبار تا حدی شبیه یک کندوی زنبور عسل است که به زنبوری شیطان صفت پناه داده است. در واقعیت، این عکس برجسته هابل یک ستون گرد و غبار کیهانی را به طور ۲ سال نوری نشان می دهد که یک ستارۀ جوان بنام Herbig-Haro 666 درون آن قرار دارد و جت های قدرتمندی را ساطع می کند.این ساختار درون یکی از چهار مناطق ستاره‌ای بزرگ کهکشان ما یعنی سحابی کارینا واقع شده است که تقریبا ۷۵۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد و در آسمان‌ نیمکرۀ جنوبی زمین، قابل مشاهده است.

بالا آمدن سطح دریا نه تنها آینده بشر، بلکه تاریخ را تهدید می کند

علاقه انسان به زندگی در کنار آب چیز جدیدی نیست. ده ها هزار سال است که انسان ها برای داشتن زندگی مطمئن در کنار دریا و رودخانه ها زیسته اند و از این راه کشاورزی خود را رونق داده اند. آن هایی که زندگی کنار آب را بر می گزیدند همیشه زندگی بهتری نسبت به دیگران داشتند.اما مشکل زندگی در کنار دریا این است که هر چقدر منابع غذایی ثبات دارند، سطح آب دریا این ثبات را ندارد.

افزودن کلاس به تگ body فقط در IE

به طور کلی و به ساده ترین حالت، برای اینکه یک کلاس فقط در نسخه های مختلف IE اعمال شود می توانید از کد زیر استفاده کنید:
<!--[if IE ]> <body class="ie"> <![endif]-->

<!--[if !IE]>--> <body> <!--<![endif]-->

در مثال فوق این کلاس برای body تعریف شده است.


همچنین برای تگ HTML هم می توانید به ترتیب زیر برای نسخه های مشخص IE کلاس تعریف کنید:

<!DOCTYPE html> <!--[if IEMobile 7 ]> <html dir="ltr" lang="en-US"class="no-js iem7"> <![endif]--><!--[if lt IE 7 ]> <html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js ie6 oldie"> <![endif]--> <!--[if IE 7 ]> <html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js ie7 oldie"> <![endif]--> <!--[if IE 8 ]> <html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js ie8 oldie"> <![endif]--> <!--[if (gte IE 9)|(gt IEMobile 7)|!(IEMobile)|!(IE)]><!--><html dir="ltr" lang="en-US" class="no-js"><!--<![endif]-->

متا تگ ریسپانسیو – Responsive Meta Tag

کد زیر به طور معمول و پیش فرض در صفحات سایت های ریسپانسیو در قسمت head صفحه استفاده می شود.

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">

سایر تنظیمات که به دلخواه و برحسب نیاز خود می توانید به کد زیر اضافه کنید همراه با توضیح هر ویژگی در جدول زیر آورده شده است.

ویژگی توضیح
width عرض نمایشگر مجازی دستگاه
device-width عرض فیزیکی صفحه نمایش دستگاه
height ارتفاع نمایشگر مجازی دستگاه
device-height ارتفاع فیزیکی صفحه نمایش دستگاه
initial-scale زوم اولیه هنگام بازدید از صفحه.

محبوب‌ترین چهره اینستاگرام صفحه خود را بست!

سلنا گومز (Selena Gomez) خواننده و بازیگر جوان آمریکایی که بیشترین طرفدار را در اینستاگرام دارد، صفحه خود را به روی عموم بسته و تنظیمات آن را به خصوصی (Private) تغییر داده است. به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت تایم، انجام این کار از سوی افراد عادی شاید مهم نباشد ولی اگر این قضیه از «مهم‌ترین چهره اینستاگرام و ستاره‌ای که ۱۳۰ میلیون دنبال‌کننده دارد» صورت بگیرد، موضوع حائز اهمیت می‌شود. این خواننده ۲۵ ساله با بیشترین طرفدار در اینستاگرام، لقب ملکه اینستاگرام را از آن خود کرده است. مشخص نیست که چه زمان وی قرار است تنظیمات صفحه خود را به حالت قبلی یعنی عمومی برگرداند، ولی آن چه که مشخص است این است که وی به رسانه‌های اجتماعی بسیار بها می‌دهد و از اهمیت این رسانه‌ها باخبر می‌باشد. گفتنی است سلفی سلنا گومز برای شرکت کوکاکولا که در راستای تبلیغات برای…