تغییر ظاهر پیش فرض checkbox و radio

این اسکریپت بدون جی کوئری و کاملا با CSS می باشد. با این اسکریپت می توانید حالت پیش فرض checkbox و radio را تغییر داده و  با ظاهری جدید و متفاوت در صفحات خود استفاده کنید.

این کد را مطابق نمونه زیر در دو قسمت head و body کپی نمایید. به جای آیکن های checkbox و radio  می توانید آیکن مورد نظر خود را جایگزین کنید.

پیش نمایش

اسکریپت بستن IP

با استفاده از این کد، IP های تعیین شده را می توانید روی صفحه یا صفحات مورد نظر خود ببندید. این اسکریپت را هم در قسمت head و هم در قسمت body می توانید قرار دهید.
روش کاربرد: ابتدا یکی از IPها را در قسمت سبز رنگ کد قرار داده و دقیقا” همان IP را در بخش قرمز رنگ نیز تکرار کنید. سپس بقیه IP ها را به هر تعداد که هست در قسمت قرمز رنگ قرار دهید. بخش آبی رنگ کد، پیغامی است که در صورت بسته بودن IP نمایش داده می شود.

جی کوئری اسلایدشو

فایل ضمیمه را از انتهای همین بخش دانلود و به ترتیب زیر عمل نمایید:
کد را مطابق نمونه در دو بخش head و body صفحه قرار دهید. مسیر فایل های فراخوانی شده در قسمت head را در صورت لزوم اصلاح نمایید. سعی کنید از فایل جی کوئری اسلایدر استفاده نمایید. در صورت استفاده از جی کوئری نسخه های بالاتر عملکرد آن را روی اسلایدر بررسی نمایید. در صورت تکثیر اسلاید شو در صفحه، از آن بخش از کد که در بخش Body قرار گرفته است یک کپی گرفته و در بخش مورد نظر صفحه قرار داده، سپس مطابق کد نمونه قسمت های آبی رنگ را که همان id اسلایدر هستند به نام جدید (مثلا: slider2) تغییر دهید.

جی کوئری پاپ آپ ویندو

کد را مطابق نمونه در دو قسمت head و body صفحه قرار دهید. در قسمت head صفحه، فایل جی کوئری به همراه استایل ها و اسکریپت مربوطه قرار دارند. بهتر است از نسخه جی کوئری که در فایل ضمیمه قرار دارد استفاده کنید. در صورتیکه بخواهید پنجره، علاوه بر دکمه “x” ، با کلیک روی محیط بیرون پنجره نیز بسته شود، کد زیر را در اسکریپت اصلی یافته و طبق نمونه بعدی قسمت نارنجی رنگ را اضافه کنید.

تنظیم اندازه فونت محتوای صفحه توسط کاربر

با استفاده از این اسکریپت می توانید به کاربران سایت خود این امکان را بدهید که به دلخواه اندازه فونت محتوای صفحه را کوچک یا بزرگ نماید. استفاده از این کد بسیار ساده بوده و به راحتی می توانید در سایت یا وبلاگ خود استفاده نمایید.
جهت استفاده ابتدا فایل ضمیمه را دانلود نموده و مطابق کد نمونه در قسمت head صفحه فراخوانی نمایید و آدرس آن را در صورت لزوم اصلاح کنید.

افکت منو با جی کوئری

همانطور که در پیش نمایش این اسکریپت ملاحظه می کنید به چهار شکل مختلف می توانید از این منو استفاده نمایید. مطابق کد نمونه هر منو با تگ <ul> شروع و به <ul/> ختم می شود.هر منو id و class خود را دارد. (بخش قرمز رنگ در کد نمونه) همچنین برای هر منو یک اسکریپت هم وجود دارد که با رنگ آبی مشخص شده است. پس از انتخاب منو ی مورد نظر خود، کد HTML آن را به همراه اسکریپت مربوطه (بخش آبی رنگ ) کپی کرده و در کد html صفحه خود قرار دهید.

اسکریپت محاسبه زمان بارگذاری صفحه

این اسکریپت زمان بارگذاری یا لود شدن صفحه را محاسبه و پس از لود کامل نمایش می دهد. مطابق نمونه قسمت های مختلف اسکریپت را در دو قسمت head و body صفحه قرار دهید.

جهت افزایش یا کاهش مدت زمان نمایش پیغام ،عدد ۲۰۰۰ را در کد تغییر دهید.

$(“#load_time”).fadeIn().delay(2000).fadeOut();

پنجره نمایش پیغام در صفحه

با استفاده از این اسکریپت می توانید پیغام های مورد نظر خود را در صفحه نمایش دهید.

مطابق نمونه، کد را در دو قسمت head و body صفحه قرار دهید. با ویرایش کلاس message-box ، ظاهر کادر نمایش پیغام را به سلیقه خود تغییر دهید. div با کلاس screen را حتما در قسمت ‌‌body صفحه قرار دهید.

با تغییر مقدار delay در اسکریپت فوق (بخش قرمز رنگ) زمان نمایش پیغام تا مخفی شدن آن را تنظیم نمایید.

دکمه های کنترل اسکرول صفحه

این اسکریپت بسیار ساده بوده و به کاربر امکان می دهد صفحه را با توجه به نیاز خود به سمت بالا یا پایین اسکرول نماید. این افکت برای استفاده در صفحات مقالات و اخبار می تواند کاربرد داشته باشد.

مطابق کد نمونه اسکریپت را در قسمت body صفحه قرار دهید. مسیر عکس فلش ها را در صورن نیاز اصلاح نمایید. (بخش آبی رنگ)

جهت افزایش یا کاهش سرعت اسکرول صفحه مقدار thespeed را در بخش ابتدایی کد جاوا اسکریپت به سلیقه خود تغییر دهید.

اسلایدشو با افکت چرخشی – Carousel Slideshow

ابتدا فایل ضمیمه را دانلود کرده و در قسمت head صفحه فراخوانی نمایید.

محتوای این اسلایدشو به صورت جاوا اسکریپت می باشد که در قسمت body مطابق کد نمونه قرار می گیرد.

این اسکریپت دارای ۴ بخش قابل ویرایش می باشد:

۱- تنظیمات مربوط به حرکت اسلایدر: عددهای که با رنگ قرمز در کد نمونه مشخص شده اند به ترتیب از بالا به پایین عبارتند از:

width:250 ==> پهنای تصاویر
height:250 ==> ارتفاع تصاویر
sides:6 ==> تعداد ضلع های اسلایدشو که نیمی از آن در جلو و نیمی دیگر در پشت قرار گرفته و به صورت چرخشی حرکت می کنند
steps:32 ==> فریم حرکت اسلایدشو که چه عدد بالاتر باشد، حرکت نرم تر خواهد بود.