آشنایی با رایانش ابری

رایانش ابری (Cloud Computing) مدل رایانشی بر پایهٔ اینترنت است که الگویی تازه برای عرضه، مصرف و تحویل سرویس‌های فناوری اطلاعات (شامل نرم افزار، اطلاعات ومنابع اشتراکی رایانشی) با به کارگیری اینترنت ارائه می‌کند. رایانش ابری راهکارهایی برای ارائهٔ خدمات فناوری اطلاعات به شیوه‌های مشابه با صنایع همگانی (آب،برق،تلفن و …) پیشنهاد می‌کند.

۱۰ مورد که بلاگ نویسان نباید انجام دهند

بارها مشاهده کردیم که بلاگ نویسان به ویژه بلاگ نویسان جوان برای شروع، ۱ الی ۲ مطلب ارسال می کنند و سپس با درج تبلیغات، کسب درآمد از بلاگ خود را آغاز می کنند، اما این مورد و دیگر مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم کاملاً اشتباه هستند و بلاگ نویسی مانند زندگی در جامعه دارای قانون هایی است و رعایت نکردن حتی یک مورد از آنها امتیاز جزو خانواده بلاگ نویس ها بودن را سلب می کند.

نقاط ضعف و قوت صفحات وب

 • ثبت در موتورهای جستجو گر

 • قوانین جدید در HTML

 • کلید تایید فارسی

 • ریزه کاریهای HTML

 • FRAME

 • نکته‌ای درمورد اینترنت

 • نکته‌ای در مورد طراحی

 • نکته‌ای در مورد پویایی

 • نکته‌ای در مورد صوت

ثبت در موتورهای جستجو گر
بسیاری ازطراحان وب یکی از مهمترین مراحل نشر یک سایت را فراهم کردن روشی به منظور یافتن آن در سایتهای مخصوص جستجو در اینترنت می‌دانند.

زبان فارسی، جستجو در اینترنت و چالش های پیش رو

خط فارسی دارای مشکلات گوناگونی است که در جستجو و بازیابی اطلاعات، مسائل و مشکلات فراوانی را در برابر کابران اینترنت قرار می دهد. به ویژه با رشد سریع انتشارات الکترونیکی بر روی وب در شکل های مختلف پایگاه های اطلاعاتی، وبلاگ و… هیچ قاعده مشخص و ثابتی برای رسم الخط فارسی وجود ندارد و این مسأله باعث شده تا جستجوگران مطالب فارسی با مشکلات فراوانی روبرو شوند.اینترنت به عنوان یک مجموعه اطلاعاتی عظیم، منابع اطلاعاتی را در مقیاسی وسیع در دسترس مخاطبان بالقوه قرار داده است.

نقاط ضعف و قوت طراحی صفحات وب

بطور کلی کاربران از سه طریق ممکن است به سایت شما هدایت شوند:

 1. آدرس سایت شما از طریق یکی از دوستان خود, و یا از روی کارت ویزیت یا بروشورهای تبلیغاتی شما بدست آورده و مستقیما در مرورگر وارد کنند.
 2. پیوندی را که در سایت دیگری قرار دارد کلیک کرده و از طریق ان به سایت شما هدایت شوند.
 3. به جستجوی موضوع خاصی در یکی از سایتهای جستجو مانند:Yahoo یا Google پرداخته و سایت شما را بیابند.

۱۰۰ توصیه برای بهبود طراحی پایگاه های وب و جلوه های فنی آن

هنگامی که نگاهی اجمالی به پایگاه های وب و طنی می اندازید ممکن است حس کنید که طراحی پایگاه وب در ایران تا حد کاربری ابتدایی یک برنامه ویرایش و ایجاد صفحات وب تقلیل یافته است. برای تغییر این اوضاع، تنها کاری که در این برهه از دست هیات تحریریه شبکه بر می آید ارائه متن های سودمندی است که مخترعان چرخ از خود به جای می گذارند، همانطور که می دانید آدم هوشمند چرخ را دوباره اختراع نمی کند، بلکه آن را بهتر می سازد.هر چه قدر چیزی خوب باشد باز هم جای بهتر شدن دارد، و اگر چیزی بد باشد باید آن را خوب کرد.

۲۵ نکته برای مقاله نویسی در وب

نوشتن مقاله در وب، شما را در معرض دیدگان افراد بسیار زیادی قرار خواهد داد. به این ترتیب با صرف كمترین هزینه ها معروفیت خود را تضمین می كنید. برای این كار تنها نیاز به صرف اندكی زمان و تلاش دارید. نوشتن مقاله در موضوعات دلخواه كار بسیار آسانی است و مراحل معینی دارد.
عده ای برای مجلات و سایت های خود به دنبال محتوای باارزش هستند و صدها نویسنده در انتظارند تا نوشته های خود را روی وب قرار دهند.

۱۰ توصیه برای داشتن وب سایتی بهتر

اگر می خواهید اولین سایت خود را در طراحی کنید یا اینکه سایتی دارید و می خواهید ببینید که چرا بینندگان آن زیاد نمی شوند، توصیه می کنم مطالب زیر را مطالعه کنید. این مطالب توصیه هائی است در مورد بهتر کردن سایت خودمان.

۱- زمان لود شدن سایت
منظور مدت زمان مورد نیاز برای دیده شدن کامل یک صفحهاز سایت شماست.این یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود مردم از دیدن یک سایت منصرف شوند.

۵ مرحله راه اندازی یک وب سایت حرفه ای


۱- تعیین اهدافی برای کارکرد وب سایت
۲- طراحی وب سایت برای انتقال پیام تان
۳- پیدا کردن یک میزبان برای سایت
۴- تبلیغ و ترویج خدمات سایت
۵- نگهداری و توسعه سایت

۱- تعیین اهدافی برای کارکرد وب سایت
مطمئناً شما می دانید چرا به یک وب سایت نیاز دارید. اما تلاش کنید تا دلایل خود را در قالب کلماتی تنظیم کنید. خواهید دید این کار به همین سادگی که شما فکر می کردید نیست.