نقاط ضعف و قوت صفحات وب

  • ثبت در موتورهای جستجو گر

  • قوانین جدید در HTML

  • کلید تایید فارسی

  • ریزه کاریهای HTML

  • FRAME

  • نکته‌ای درمورد اینترنت

  • نکته‌ای در مورد طراحی

  • نکته‌ای در مورد پویایی

  • نکته‌ای در مورد صوت

ثبت در موتورهای جستجو گر
بسیاری ازطراحان وب یکی از مهمترین مراحل نشر یک سایت را فراهم کردن روشی به منظور یافتن آن در سایتهای مخصوص جستجو در اینترنت می‌دانند.

زبان فارسی، جستجو در اینترنت و چالش های پیش رو

خط فارسی دارای مشکلات گوناگونی است که در جستجو و بازیابی اطلاعات، مسائل و مشکلات فراوانی را در برابر کابران اینترنت قرار می دهد. به ویژه با رشد سریع انتشارات الکترونیکی بر روی وب در شکل های مختلف پایگاه های اطلاعاتی، وبلاگ و… هیچ قاعده مشخص و ثابتی برای رسم الخط فارسی وجود ندارد و این مسأله باعث شده تا جستجوگران مطالب فارسی با مشکلات فراوانی روبرو شوند.اینترنت به عنوان یک مجموعه اطلاعاتی عظیم، منابع اطلاعاتی را در مقیاسی وسیع در دسترس مخاطبان بالقوه قرار داده است.

کدهای جاوااسکریپت

ابزار آنلاین

معرفی وب سایت به موتورهای جستجو

پس از طراحی وب سایت یکی از قدمهای اولیه در جهت حضور موثر در دنیای مجازی معرفی سایت به موتورهای جستجو می باشد. همانطور که می دانید موتورهای جستجو از مهمترین ابزار دسترسی کاربران به یک سایت می باشد. پس لازم است تا آدرس سایت تازه تاسیس خود را به موتورهای جستجو معرفی نمایید. سعی کنید زمانی سایت خود را معرفی کنید که تکمیل شده یا کلیه صفحات موجود حاوی مطلب باشد.

تعیین رتبه سایت یا وبلاگ در گوگل

Page Rank یک معیار است که به صورت یک عدد صحیح بین ۰ تا ۱۰ نمایش داده می شود و گوگل به وسیله آن صفحات را رتبه بندی و مرتب می سازد. بالا بودن page rank یک وب سایت در نتایج جستجوی آن وب سایت در گوگل نقش مهمی دارد. سایت های بسیار کمی هستند که PageRank آنها ۱۰ باشد و این یک پیج‌رنک فوق‌العاده محسوب می‌شود. در این بخش شما به راحتی می توانید پس از آگاهی از رتبه وب سایت خود، آیکن آن را دریافت و در وب سایت خود قرار دهید.

اعتبارسنجی نوع سند صفحات وب

سرویس اعتبار سنجی نوع صفحات وب (Markup Validation)
سیستم اعتبار سنجی صفحات وب (Markup Validation) یکی دیگر از خدمات کنسرسیوم جهانی وب (W3C) به طراحان صفحات وب می باشد. HTML (زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی) که سنگ بنای صفحات وب به شمار می رود برای طراحی قالب و صفحات وب به کار بده میشود. دستورعمل‌های این زبان، برچسب (Tag) نام دارند که محتوای یک صفحهٔ وب با آنها نشانه‌گذاری شده و بدین‌ ترتیب، نحوهٔ نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، تعریف می‌شود.

جستجوی دامین

پس از طراحی و آماده شدن وب سایت، لازم است که آن را آپلود نموده و روی اینترنت قرار دهیم. برای این کار به یک فضای میزبانی و یک آدرس دامین نیاز مندیم. با توجه به اینکه آدرس هر وب سایت، آدرسی است منحصر به فرد، لذا لازم است نامی را که جهت دامین وب سایت خود انتخاب کرده اید قبلا ثبت نشده و آزاد باشد.
هر دامین ثبت شده مشخصات و به اصطلاح شناسنامه ای دارد که اطلاعاتی از قبیل: تاریخ ثبت دامین، تاریخ انقضای دامین، مشخصات سروری که خدمات میزبانی ارائه می دهد، DNS و مواردی از این دست را شامل میشود.

طراحی وب سایت

اینترنت امروزه نقش عمده ای در ارتباطات و انتقال اطلاعت ایفا می کنند. اینترنت به ما کمک می کند تا به هر گوشه از جهان که می خواهیم سر بزنیم و از جدیدترین اخبار جهان آگاه شویم، کالای مورد نظر خود را خریداری کرده و برای دوستان خود پیام بگذاریم و … صفحات وب یکی از مهترین ابزار اینترنت است که بخشی از اطلاعات در قالب آن ارسال و دریافت می گردد.