هشدار ۲۳۰ دانشمند نسبت به آثار مخرب امواج اینترنت ۵G

۲۳۰ دانشمند با انتشار بیانیه‌ای نسبت به امواج مخرب اینترنت ۵G بر زندگی انسان و محیط زیست هشدار دادند، اما امواج الکترومغناطیسی نسل پنجم شبکه تلفن همراه چه خطراتی دارد؟

تشکل جهانی دانشمندان در بیانیه‌ای نسبت به آثار امواج الکترومغناطیسی نسل پنجم شبکه تلفن همراه هشدار داد. این دانشمندان پس از بررسی امواج اینترنت ۵G دریافتند که این امواج می‌تواند خطراتی چون آسیب‌های ژنتیکی، ناباروری، اختلالات عصبی، سرطان، کاهش قدرت حافظه و کاهش سطح یادگیری را برای انسان‌ها به همراه داشته باشد. علاوه بر انسان، محیط زیست اعم از گیاهان و حیوانات نیز تحت تاثیر امواج مخرب نسل پنجم اینترنت همراه قرار خواهند گرفت.

اهمیت توجه به آثار مخرب امواج ۵G

دانشمندان در بیانیه خود به نتایج آژانس سرطان سازمان جهانی بهداشت (WHO)، آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) و برنامه ملی سم شناسی آمریکا (NTP) استناد کردند. در این بیانیه تاکید شده است که امواج اینترنت ۵G علاوه بر خطراتی بسیار شدیدی که برای انسان و محیط زیست به همراه دارد، باعث می‌شود افرادی که به این امواج نزدیک هستند دچار مشکلات روانی به ویژه افسردگی شوند.

لزوم توقف توسعه نسل پنجم شبکه تلفن همراه

۲۳۰ دانشمند از ۴۰ کشور جهان که این بیانیه را امضا کرده‌اند از اتحادیه اروپا خواستند تا بر روی آثار مواج الکترومغناطیسی یک تحقیق جامع و مستقل انجام شود و همچنین باید روند توسعه نسل پنجم شبکه تلفن همراه را متوقف کرد. علاوه بر این، این دانشمندان خواستار تدوین، تصویب و اجرای قوانینی برای جلوگیری از قرار گرفتن شهروندان به خصوص نوزادان، کودکان و زنان باردار در معرض امواج بیشتر از حد استاندارد شدند.

این دانشمندان در بیانیه خود تاکید کردند در حال حاضر همچنان در مورد بی‌تاثیر بودن امواج نسل دوم، سوم و چهارم اینترنت همراه در کنار اینترنت بی‌سیم WiFi نیز تردیدهایی وجود دارد و به همین دلیل توسعه شبکه ۵G می‌تواند خطرات بسیار شدیدی را به همراه داشته باشد.


منبع: گجت نیوز – اینترنت و شبکه

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *