سقوط ارزش Bitcoin در اثر شیوع ویروس کرونا

ویروس کرونا هر روز مرزهای جدیدی را پشت سر می‌گذارد و در حال پیشروی است. حتی ارزهای دیجیتال نیز از شر این ویروس در امان نبوده‌اند و شیوع این ویروس باعث سقوط ارزش Bitcoin شده است.

قیمت Bitcoin به مقدار زیادی سقوط کرده و ارزش این ارز دیجیتال کاهش یافته است. کرونا نشان داد که حتی ارزهای دیجیتال نیز از شر ویروس کووید ۱۹ در امان نیستند. کووید ۱۹ نام رسمی کروناویروس جدید است که طی حدود سه ماه گذشته بیش از صد هزار نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده است. همانطور که می‌دانید، از استان ووهان در چین به عنوان مرکز اولیه و اصلی شیوع این ویروس یاد می‌شود. شیوع این ویروس باعث شده است که شاهد سقوط ارزش Bitcoin طی چند روز گذشته از حدود ۸ هزار دلار به زیر ۶ هزار دلار باشیم.

بر اساس نمودار منتشرشده از سوی Coinbase، شاخص RSI روزانه Bitcoin کم‌ترین مقدار را برای دومین بار تا به حال دارد. با کاهش قیمت Bitcoin، ارزش ارزهای دیجیتال مهم دیگر مانند Ethereum و Litecoin نیز به همین ترتیب با افت مواجه شده است. طی ۷۲ ساعت گذشته شاهد کاهش بیش از ۲۰ درصدی قیمت ارزهای رمزپایه مانند Ethereum، Bitcoin Cash، Litecoin و Tether بوده‌ایم.

کاهش قیمت اتریوم

بر اساس اعلام وب‌سایت Coinbase، ارزش کل بازار ارزهای مجازی طی ۷۲ ساعت گذشته حدود ۲۳ درصد در مجموع پایین آمده است. اگرچه این موضوع ممکن است با شیوع کروناویروس جدید مرتبط باشد، اما یک فاکتور مهم دیگر نیز در این بین دخیل بوده است.

بر اساس اخبار منتشرشده، مقدار زیادی از Bitcoin در طی این هفته به صورت یکجا منتقل شده است. یک استخراج‌کننده با نام مستعار Whale، تعداد هزار Bitcoin (معادل ۸ میلیون دلار) را در تاریخ ۱۱ مارس در صرافی‌ها به فروش رسانده است. آدرس‌های Bitcoin این استخراج‌ کننده تاریخ آگوست تا اکتبر ۲۰۱۰ را نشان می‌دهد.

پس از انجام انتقال این مقدار زیاد، قیمت Bitcoin از ۸,۰۰۰ دلار به حدود ۷,۵۰۰ دلار کاهش یافت. این امر نسبت میان علت و معلول است و لزوما به این معنا نیست که ارتباط و همبستگی وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که تأثیر خود را گذاشته است.


منبع: گجت نیوز – اینترنت و شبکه

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *