حالت نمایش تیره WhatsApp در اندروید و IOS فعال شد

حالت تیره WhatsApp سرانجام در نسخه‌های اندروید و IOS این اپلیکیشن فعال شد. کمپانی واتس اپ روز گذشته اعلام کرد که «عمده‌ترین ویژگی درخواست شده از سوی کاربران در سراسر جهان» طی چند روز آینده در تمام دیوایس‌های اندرویدی و آی او اسی در دسترس خواهد بود.

همانطور که احتمالاً می‌دانید، این حالت تیره‌ی جدید بدان معناست که فشار وارده به چشم در محیط‌های تاریک کاهش پیدا خواهد کرد. تم تیره که توسط واتس اپ ساخته شده مشکی واقعی نیست، اما یک پس زمینه‌ی خاکستری تیره‌ی بدون رنگ سفید است که روشنایی صفحه را کاهش می‌دهد و کنتراست و توانایی خواندن را در افزایش می‌دهد.

اگر صاحب یک گوشی اندرویدی با نسخه‌ی ۹ هستید، شما می‌توانید پس از به‌روزرسانی WhatsApp با رفتن به بخش تنظیمات، سپس مسیر Chats > Theme، حالت Dark را انتخاب کنید. کسانی که صاحب گوشی‌هایی با اندروید ۱۰ هستند نیز برای فعال کردن، باید به صفحه‌ی تنظیمات گوشی خود بروند.

همین قضیه برای صاحبان آیفون‌ها نیز صدق می‌کند و باید برای فعال‌سازی حالت تیره به تنظیمات گوشی خود بروند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، Dark Mode طی چند روز آینده روی آخرین نسخه‌ی اپلیکیشن WhatsApp در پلتفرم‌های اندروید و IOS در دسترس خواهد بود.


منبع: گجت نیوز – نرم افزار تلفن همراه

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =