حالت رونویسی مترجم گوگل روی پلتفرم اندروید فعال شد

حالت رونویسی مترجم گوگل روی پلتفرم اندروید فعال شد. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید مکالمات طولانی را ضبط کرده و در همان لحظه، به زبان دیگر و به صورت رونوشت شده تحویل بگیرید.

کمپانی گوگل اپلیکیشن مترجم خودش را به‌روزرسانی کرد تا از امروز به کاربران اجازه دهد، مکالمات طولانی را ضبط کرده و در یک زبان دیگر به صورت رونوشت، در اختیار بگیرند. این شرکت در آغاز سال ۲۰۲۰ بود که پیش‌نمایشی از این ویژگی را منتشر کرده بود. حالت رونویسی مترجم گوگل به شما اجازه می‌دهد صحبت‌ها را در یک زبان دیگر ضبط کنید و در لحظه آن‌ها را به صورت فایل متنی به یک زبان دیگر دریافت کنید.

به نقل از سایت The Verge، این ویژگی تا پایان هفته در اختیار تمام کاربران پلتفرم اندروید قرار خواهد گرفت. در زمان عرضه، این ویژگی فقط از ۸ زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، هندی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی و تایوانی پشتیبانی می‌کند. اپلیکیشن گوگل ترنسلیت می‌تواند آزادانه بین زبان‌های مذکور ترجمه را انجام دهد.

حالت رونویسی مترجم گوگل چگونه کار می‌کند؟

زمانی که اپلیکیشن را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید، شما می‌توانید با استفاده از آیکون رونویسی در نزدیکی مرکز رابط کاربری، از این ویژگی جدید استفاده کنید. فقط کافیست زبان منبع و هدف را مشخص کنید. شما می‌توانید از حالت رونویسی گوگل برای ترجمه و رونویسی حرف‌ها و کلمات استفاده کنید. این قابلیت وقتی بهترین عملکرد خودش را دارد که در یک اتاق ساکت از آن استفاده کنید. شما همچنین نیازمند اتصال به اینترنت هستید، زیرا آن متکی بر استفاده از واحدهای پردازش تنسور (TPU) گوگل است.

این‌ها برای شما آشنا به نظر می‌رسد؟ به این دلیل است که حالت مذکور جزئی از ویژگی “Live Transcribe” (یا همان رونویسی زنده) است که گوگل آن را در اپلیکیشن Recorder گوشی‌های پیکسل خود گنجانده است. اما آن حالت برای صحبت‌های طولانی مناسب نبود. به همین خاطر است که گوگل حالت رونویسی جدیدی را توسعه بخشیده تا کاربران بتوانند حتی در کلاس‌های درس و سخنرانی‌ها نیز از آن استفاده کنند.

اگر می‌خواهید این ویژگی را در آیفون خود نیز امتحان کنید، احتمالاً لازم است مدت بیشتری صبر کنید؛ چرا که آن هم اکنون منحصر به دستگاه‌های اندرویدی است. اما نگران نباشید، گوگل تضمین کرده که در آینده آن را به iOS نیز خواهد آورد.


منبع: گجت نیوز – نرم افزار تلفن همراه

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *