امکان Forward پیام برای چند کاربر در WhatsApp، غیرفعال می‌شود!

قابلیت Forward پیام برای چند کاربر داخل whatsApp اجازه می‌دهد یک پیغام متنی، تصویر یا عکس را بعد از انتخاب برای ۵ کاربر همزمان ارسال کنیم. این امکان به زودی سلب می‌شود.

فیسبوک با هدف جلوگیری از انتشار اخبار غلط در حجم وسیع، قابلیت Forward پیام به صورت همزمان داخل فیسبوک مسنجر را به ۵ کاربر محدود کرد. بعد از این اتفاق، پیش‌بینی کردیم چنین محدودیتی به زودی گریبان پیام رسان تحت اختیار فیسبوک را نیز خواهد گرفت. پیشتر، بعد از انتخاب یک پیام داخل پیام رسان WhatsApp، می‌توانستیم آن را به صورت یکجا برای ۵ کاربر دیگر ارسال کنیم. Forward پیام برای چند کاربر در بروزرسانی جدید حذف شده و به یک کاربر محدود خواهد شد.

شرکت فیسبوک طی انتشار یک پست در وبلاگ WhatsApp اعلام کرد طبق گزارش کاربران، حجم پیام‌های Forward شده برای آن‌ها به صورت دسته جمعی در حال افزایش است. متاسفانه این دسته پیام‌ها به افزایش حجم شایعات بی‌اساس و مطالب غلط دامن می‌زنند. شرکت مالک بزرگترین شبکه اجتماعی و پیام رسان دنیا معتقد است برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط و شایعه‌پراکنی در دنیای مجازی، محدود کردن امکان Forward همزمان پیام برای چند کاربر ضروری است.

این قابلیت می‌تواند به شکلی مثبت مورد استفاده قرار بگیرد، اما متاسفانه زمینه‌ای برای انتشار فله‌ای مطالب ناصحیح شده است! بسیاری از کاربران، مطالبی را از دیگران دریافت کرده و بعد از مطالعه، بدون تحقیق و اطمینان از صحتشان، برای دیگران ارسال می‌کنند. جالب است بدانید حتی اپلیکیشن رسمی تلگرام، به عنوان پرامکانات‌ترین پیام رسان دنیا، نیز فاقد قابلیت ارسال دست جمعی پیام است.

WhatsApp اولین مرتبه ابتدای سال ۲۰۱۹ (پانزده ماه پیش) امکان Forward پیام برای دیگران را محدود کرد. طی این تغییر، کاربران حین Forward یک پیغام برای دیگران، به انتخاب ۵ مخاطب محدود شدند. اعمال محدودیتی شدید نه تنها در انتشار اخبار غیر علمی درباره ویروس کرونا، بلکه در کل در انتشار پیام‌های ویروسی نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.


منبع: گجت نیوز – نرم افزار تلفن همراه

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =