افزایش ۱۱۰ درصدی مصرف اینترنت مخابرات در دوران شیوع کرونا

مصرف اینترنت مخابرات به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور نسبت به بازه زمانی سال گذشته حدود ۱۱۰ درصد افزایش پیدا کرد.

شیوع گسترده ویروس کرونا باعث شد تا بسیاری از افراد برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس در خانه‌های خود بمانند و برای گذراندن اوقات فراغت به استفاده از فضای مجازی روی آورند. چنین شرایطی باعث شد تا مصرف اینترنت افزایش پیدا کند و به همراه آن در مورد سرعت و کیفیت اینترنت نیز مشکلات متعددی به وجود آید.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای افزایش رفاه حال مردم در زمان قرنطینه، برای تمام کاربران اپراتورهای ثابت بسته اینترنت ۱۰۰ گیگابایتی را در نظر گرفت و برخی از سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیون‌های اینترنتی نیز رایگان شد که نتیجه تمامی این موارد افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت در زمان کرونا بود.

افزایش ۱۱۰ درصدی مصرف اینترنت مخابرات

محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران در خصوص مصرف اینترنت مشترکان مخابرات اعلام کرد مصرف این مشترکان در میانه‌های اسفند ۹۸ حدود ۴۲۰۰ ترابایت بود که در پایان اسفند مصرف ترافیک داخلی و خارجی به ۸۲۰۰ ترابایت افزایش یافت. وی افزود از دلایل افزایش مصرف می‌توان به افزایش دورکاری و بسته رایگان ۱۰۰ گیگابایتی که برای کاربران از سوی وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده بود اشاره کرد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران در ادامه افزود مصرف اینترنت مشترکان هم‌اکنون حدود ۶۹۰۰ ترابایت است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی مصرف اینترنت هستیم.


منبع: گجت نیوز – اینترنت و شبکه

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =