آتش زدن دکل های شبکه ۵G در برخی کشورهای اروپایی

اخیرا تعداد زیادی از دکل های ۵G در کشورهای مختلفی چون هلند و انگلستان به آتش کشیده شده‌اند، اما دلیل آتش زدن دکل های نسل پنجم اینترنت چیست؟

روزنامه‌های هلندی در حالی از به آتش کشیده شدن تعدادی از دکل های ۵G در این کشور خبر می‌دهند که فقط طی هفته اخیر چندین دکل مخابراتی نسل پنجم اینترنت تلفن همراه در این کشور آتش زده شده است. علاوه بر هلند، برخی از ساکنان چند شهر انگلستان نیز به دکل های مخابراتی ۵G آسیب شدیدی وارد کرده‌اند.

دلیل آتش زدن دکل های شبکه ۵G

دکل های 5G

یکی از دلایل مهم به آتش کشیدن دکل نسل پنجم اینترنت تلفن همراه در کشورهای اروپایی این است که اخیرا شایعه‌های زیادی در خصوص خطرهای شدید اینترنت ۵G منتشر شده است و حتی برخی آن را به شیوع گسترده ویروس کرونا مرتبط دانستند، اما همچنان کارشناسان دلیل قطعی این اقدامات را اعلام نکردند. سازمان هماهنگ کننده ملی امنیت و مبارزه با تروریسم (NCTV) در همین خصوص اعلام کرد اخیرا میزان آسیب به دکل های مخابراتی در هلند افزایش پیدا کرده است.

دکل های 5G

مقام‌های هلندی از سال ۲۰۱۹ میلادی نسل پنجم اینترنت را در این کشور راه‌اندازی کردند و از آن زمان نیز گروه‌هایی ضد آن شکل گرفتند، اما هیچ‌گاه چنین اعتراضاتی به خشونت کشیده نمی‌شد و در گذشته شاهد آتش زدن یا آسیب زدن به این دکل‌های مخابراتی نبوده‌ایم. مقام‌های سازمان NCTV نیز با انتشار اطلاعیه‌ای به این افراد هشدار داده‌اند که چنین اقداماتی باعث اختلال در ارتباطات خواهد شد و فعالیت سرویس‌های اورژانسی را در شرایط بحران کرونا با مشکل دچار خواهد کرد.

تا به امروز مشخص نشده است که آیا این حملات به دلیل شایعات ارتباط میان ویروس کرونا و ۵G رخ داده یا این که ساکنان کشورها اروپایی از خطرات اینترنت نسل پنجم هراس دارند. گفتنی است تاکنون از لحاظ علمی مضرات نسل پنجم تلفن همراه به تایید نرسیده است.


منبع: گجت نیوز – اینترنت و شبکه

وب کاران

دیدگاه شما برای این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سیزده =